Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Mecz na szczycie w 1. grupie

II liga: Mecz na szczycie w 1. grupie

fot. archiwum

W sobotę w Murowanej Goślinie siatkarki miejscowego Klubu Sportowego podejmą zespół ChTPS Chodzież. Będzie to mecz na szczycie w 1. grupie II ligi kobiet. Murowana Goślina jest bowiem liderem tabeli, zaś rywalki z Chodzieży plasują się na drugiej pozycji.

Podopieczne Marka Mierzwińskiego, KS Murowana Goślina, jest niekwestionowanym liderem w 1. grupie. Zespół do tej pory nie tylko nie przegrał meczu, ale nie oddał rywalom nawet seta. W ostatniej kolejce wygrały z ekipą Pałacu II Bydgoszcz. Jedynie w pierwszym secie Pałacanki postawiły trudne warunki i uległy dopiero po walce na przewagi. W kolejnych dwóch partiach KS Murowana Goślina zwyciężył pewnie do 13 i 14.

ChTPS Chodzież traci do lidera sześć punktów. W dotychczasowych spotkaniach uległy tylko KS-owi Murowana Goślina, ale kilka ich spotkań kończyło się w tie-breaku. W 11. kolejce ChTPS pokonał 3:1 Calisię Kalisz.

Skoro gra lider z wiceliderem, to chyba czeka nas hit kolejki. Wygrana w tym spotkaniu umocni nas na pierwszej pozycji i zapewni niemal komfortową sytuację przed fazą play-off – uważa Marek Mierzwiński.Trener Mierzwiński z dużym szacunkiem wypowiada się o ekipie z Chodzieży. – Ich mecze z Jokerem Świecie pokazały, że ChTPS jest drugą siłą w lidze. W dotychczasowych spotkaniach przegrali tylko raz, z nami we własnej hali. Oczywiście będziemy faworytami tego pojedynku, ale jestem przekonany, że rywal wysoko zawiesi nam poprzeczkę – uważa szkoleniowiec.

Zespół z Murowanej Gośliny ma też inny powód do zadowolenia. W piątek zyskał bowiem nowego sponsora. Jest nim firma PIECOBIOGAZ S.A. Umowa została podpisana na trzy lata.

Nie zdradzono jednak, jakie pieniądze trafią do klubowej kasy. – Z każdym kolejnym awansem ta suma zostanie podwojona – zdradził właściciel firmy sponsorskiej Ryszard Wiśniewski, którego do zainwestowania w siatkówkę namówiła córka, Wiktoria, jednocześnie prezes PIECOBIOGAZU. – Do tej pory wspomagaliśmy tylko sporty uprawiane przez mężczyzn i nie bardzo to mi odpowiadało. A że sama grałam kiedyś amatorsko w siatkówkę, to zdecydowaliśmy się na pomoc drużynie z Murowanej Gośliny – powiedziała.

źródło: inf. własna, ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved