Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Liderki zmuszone do walki

II liga: Liderki zmuszone do walki

Hit 12. kolejki II ligi zakończył się zgodnie z przewidywaniami, czyli zwycięstwem siatkarek KS PIECOBIOGAZU. Zespół z Murowanej Gośliny we własnej hali ograł ekipę z Chodzieży, ponownie nie tracąc nawet seta.

W pierwszej i trzeciej partii kibice byli jednak świadkami emocjonujących końcówek. – Spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy. Rywalki nie miały nic do stracenia i to było widać w ich poczynaniach. Ryzykowały, świetnie broniły… My natomiast nie ustrzegliśmy się błędów. Jest to jednak efekt ostatnich, bardzo ciężkich treningów, bo szykujemy już formę na fazę play- off – wytłumaczył trener Marek Mierzwiński.

Jego zawodniczki najwięcej problemów miały w polu zagrywki. – Ostatnio nie trenowaliśmy tego elementu i stąd chyba tak duża liczba zepsutych serwisów – stwierdził szkoleniowiec PIECOBIOGAZU. Rywalki za to znakomicie broniły i dzięki temu gra była bardzo wyrównana. W pierwszym secie faworytki odskoczyły dopiero przy stanie 19:16. W następnym ich przewaga od początku była bardzo wyraźna i wszystko wskazywało na to, że emocje w tym spotkaniu już się skończyły.

Nic bardziej mylnego, ponieważ w trzeciej odsłonie zespół z Chodzieży ponownie poderwał się do walki. Prowadził nawet 13:11. Wystarczyły jednak dwa atomowe ataki ze skrzydeł Beaty Strządały i Pauliny Chojnackiej i sytuacja wróciła do normy. ChTPS do końca jednak walczył. Głównie za sprawą Dagmary Grajczak, do której trafiała większość piłek. Jej dobra postawa, to było jednak za mało, aby urwać faworytkom choćby seta.

Mam jednak nadzieję, że pokazaliśmy się z niezłej strony. Zmusiliśmy liderki do walki. Jechaliśmy tutaj z nastawieniem, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. I to się chyba udało. Zespół z Murowanej Gośliny jest dla nas po prostu za mocny – ocenił po meczu prezes ChTPS, Jerzy Hołubiec. O ekipie z Chodzieży z uznaniem mówiły również siatkarki PIECOBIOGAZU. – Widać, że ten zespół nie przez przypadek zajmuje drugie miejsce w tabeli. Graliśmy z nimi trzeci raz, ale ten mecz był zdecydowanie najtrudniejszy – przyznała po spotkaniu Patrycja Wyrwa.

KS PIECOBIOGAZ Murowana Goślina – ChTPS Chodzież 3:0

(25:22, 25:16, 25:22)

KS PIECOBIOGAZ: Archangielskaja, Chojnacka, Przerwa, Dutkiewicz, Strządała, Wyrwa, Narożna (libero) oraz Szutenberg
ChTPS: Selerzyńska, Meckier, Walkowiak, Lewandowska, Fidos, Grajczak, Lehmann (libero) oraz Serafin i Kulisch