Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Nysanie wywożą z Jaworzna komplet punktów

I liga M: Nysanie wywożą z Jaworzna komplet punktów

Kolejny mecz wyjazdowy podopiecznych duetu trenerskiego Dariusz Ratajczak - Andrzej Kaczmarek i kolejne zwycięstwo. W Jaworznie w arcyważnym spotkaniu dla obu ekip, AZS Nysa bez większych problemów pokonał miejscowego Energetyka 3:0.

Gdzie szukać puntów jak nie w meczach z zespołami z dolnej części tabeli. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę szkoleniowcy zespołów, które spotkały się w Jaworznie w meczu 10. kolejki I ligi mężczyzn. Lepiej w to spotkanie weszli przyjezdni, którzy dopingowani przez skromną grupę kibiców szybko wypracowali kilka punktów przewagi. Jednak Energetycy nie zamierzali odpuszczać, dochodząc rywala tuż po pierwszej przerwie technicznej (8:8). Po wznowieniu nysanie ponownie odskoczyli (11:8, 16:11) nie dając sobie już wyrwać zwycięstwa w tej partii. Również druga partia toczyła się pod dyktando akademików, którzy od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowali przebieg tego spotkania.

Trzeci set rozpoczął się od skutecznego atak Bartosza Podgórskiego. Chwilę później dwa błędy popełnili jaworznianie i na tablicy było 3:0 dla przyjezdnych. Podopieczni Jacka Sowy szybko wzięli się za odrabianie strat. Najpierw na środku zatrzymali Rafała Jarząbskiego, a następnie wymusili błędy w ataku na Dawidzie Migdalskim (4:3 dla Energetyka). W konsekwencji Dariusz Ratajczyk musiał poprosić o przerwę dla swojego zespołu. Po wznowieniu gry oba zespoły szły łeb w łeb. Przy stanie 14:14 goście wrzucili „trzeci bieg", zaczynając uciekać Energetykom. Kiwka Migdalskiego, a następnie konta i as serwisowy Podgórskiego sprawiły, że siatkarze z Opolszczyzny prowadzili w trzeciej partii 18:14. Jacek Sowa próbował zmienić jeszcze obraz gry. Jego podopieczni odrobili co prawda dwa punkty, ale to było za mało. AZS Nysa wygrał tą partię 25:23 wywożąc tym samym z Jaworzna bardzo cenne trzy punkty.

Energetyk Jaworzno – AZS PWSZ Nysa 0:3
(21:25, 19:25, 23:25)