Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Fart poskromiony przez Trefla Gdańsk

I liga M: Fart poskromiony przez Trefla Gdańsk

Świetna passa zwycięstw Farta Kielce w rozgrywkach I ligi została w końcu przerwana. Po dziesięciu meczach bez porażki, podopieczni Dariusza Daszkiewicza musieli uznać wyższość spadkowicza z PlusLigi, Trefla Gdańsk. Siatkarze z Pomorza wygrali w tym spotkaniu 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się jednak zdecydowanie nie po myśli gospodarzy. Kielczanie mieli duży problem z odbiorem zagrywki i po chwili na tablicy pojawił się wynik 0:3. Na szczęście "Farciarze", głównie dzięki bardzo dobrym zagrywkom Macieja Krzywieckiego, szybko odrobili straty i od tego momentu widzowie mieli okazje oglądać bardzo wyrównane widowisko. Taka sytuacja trwała jednak do stanu 13:13, kiedy to goście odskoczyli na trzy punkty, zmuszając trenera kielczan do wzięcia pierwszej przerwy. Dariusz Daszkiewicz, który przyzwyczaił już kibiców, że zawsze potrafi odpowiednio zmotywować swoich zawodników i tym razem się nie pomylił i po chwili było już 17:16 i zabawa zaczęła się od początku. Niestety – w końcówce więcej spokoju zachowali goście i to oni wygrali set otwarcia do 21.

Również druga odsłona dzisiejszego spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia graczy Trefla, którzy szybko osiągnęli prowadzenie 4:1. Goście imponowali przede wszystkim w obronie, doskonale asekurując własne ataki. Kielczanie zaś psuli seryjnie zagrywki i mimo błędów gdańszczan nie potrafili złapać z nimi kontaktu. Pomógł dopiero kolejny czas trenera Daszkiewicza. Po przerwie "Farciarze" zaczęli grać o niebo lepiej, wreszcie uruchamiając blok, którym straszą swoich rywali od początku rozgrywek w I lidze. Kibice musieli więc znów być świadkami nerwowej końcówki, którą tym razem lepiej wytrzymali rozpędzeni kielczanie, wygrywając seta 25:20.

Trzeci set rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, jednak jak się szybko okazało szczęście kielczan trwało krótko, bowiem zawodnicy Trefla szybko odrobili straty i zaczęli odskakiwać gospodarzom. Przez większość seta utrzymywała się 2-3 punktowa przewaga gości, której "Farciarze" nie potrafili odrobić. Na dodatek zawodnicy Trefla zaczęli skutecznie punktować blokiem, "odjeżdżając" bezpiecznie kielczanom i zwyciężając ostatecznie seta do 20.

Czwarta partia była więc ostatnim sygnałem dla "Farciarzy", by odmienić losy spotkania i rozstrzygnąć je na własną korzyść. Niestety gospodarze nie potrafili odskoczyć swoim rywalom i sympatycy kieleckiej siatkówki znów oglądali bardzo wyrównanego seta. Gracze Trefla sprawiali jednak nieco lepsze wrażenie – atakowali mocniej, bronili skuteczniej. Gospodarze zaczęli zaś popełniać proste błędy, czego efektem było prowadzenie gości 14:11. Trener Daszkiewicz próbował jeszcze różnych rotacji w składzie swoich podopiecznych, jednak jego wysiłki na niewiele się już zdały. Zawodnicy Trefla poczuli, że nic nie może przeszkodzić im w odniesieniu cennego zwycięstwa i mimo ambitnej postawy kielczan wygrali seta 25:22 i cały mecz 3:1.

Fart Kielce – Trefl Gdańsk 1:3
(22:25, 25:20, 20:25, 22:25)