Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Derbowy mecz o pozycję lidera

I liga: Derbowy mecz o pozycję lidera

fot. archiwum

Dwa miesiące temu Trefl grał z Rumią w meczu Pucharu Polski i nie pozostawił rywalowi zza miedzy wątpliwości, kto jest lepszy. Powtórki z łatwo wygranego meczu nie należy się spodziewać w sobotę, kiedy o godzinie 18:00 lider I ligi podejmie wicelidera.

7 października w meczu czwartej rundy Pucharu Polski Trefl rozbił zespół z Rumi. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę, a TPS w całym pojedynku nie uzbierał punktów na zdobycie nawet dwóch setów.

Nie przywiązywałbym zbyt wielkiej wagi do tego wyniku i naszego startu w Pucharze Polski – mówił wówczas Jerzy Skrobecki, trener rumianek.

Nie sposób nie zgodzić się z opiekunem najbliższego rywala Trefla. Sugerowanie się pogromem w tamtej potyczce byłoby sporym błędem. Od ostatniego pojedynku pomorskich zespołów wiele zmieniło się w drużynie TPS-u.Najważniejsza roszada zaszła na rozegraniu W pucharowym meczu niejasna była sytuacja Małgorzaty Jeromin, która grała na tej pozycji przez dwa poprzednie sezony. Trwały wówczas negocjacje z Gedanią – klubem, który był właścicielem karty tej zawodniczki. Przeciwko Treflowi wystąpiła więc osiemnastoletnia Małgorzata Piątkowska. Wobec fiaska rozmów z gdańsko-żukowskim klubem, TPS podpisał umowę z Anną Brodacką, która w ubiegłym sezonie jako kapitan poprowadziła Trefla Gdynia do awansu do pierwszej ligi.

Od jej przybycia rumianki przegrały tylko jeden mecz! W drugiej kolejce pierwszej ligi lepsze od podopiecznych trenera Skrobeckiego okazały się siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki. Wyższość TPS-u musiały uznać wszyscy pozostali rywale, na czele z pozostającymi w czołówce tabeli Chemikiem Police i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Znakomita postawa zespołu z Rumi zaowocowała jego drugim miejscem na zapleczu PlusLigi Kobiet i zaledwie trzema punktami straty do wciąż niepokonanego Trefla. Teoretycznie możliwa jest więc sytuacja, w której po najbliższej kolejce zespoły zamienią się miejscami.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved