Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Duch drużyny kluczem do sukcesów Brazylijczyków

Duch drużyny kluczem do sukcesów Brazylijczyków

fot. archiwum

Pod koniec listopada męska reprezentacja Brazylii zapisała na swoim koncie kolejny sukces. Canarinhos zwyciężyli w prestiżowym Pucharze Wielkich Mistrzów. Brazylijska reprezentacja triumfowała w trzech z pięciu do tej pory rozegranych edycji tych rozgrywek.

Jednym z tych, którzy poprowadzili zespół do zwycięstwa był Sergio, uznawany za najlepszego libero świata. Zawodnik odebrał nie tylko nagrodę wraz z drużyną, ale także został wyróżniony statuetką dla najlepszego libero.

Bardzo się poświęciliśmy, aby zdobyć kolejny złoty medal – przyznał Sergio po powrocie do domu. – Jest przy nas duch drużyny. Wytrwamy nawet w momentach napięcia. Staramy się przekazywać nasze doświadczenie młodszym. Ta grupa zawsze trzyma się razem. Zawsze dodajemy odwagi naszym kolegom z drużyny, aby osiągali lepsze rezultaty. Dzięki temu zdobywamy tyle medali.

34-letni zawodnik udowodnił, że jego forma nawet na chwilę się nie obniża. W tym roku został nie tylko najlepszym libero Pucharu Wielkich Mistrzów, ale także MVP Ligi Światowej. – Nigdy nie marzyłem, że otrzymam te nagrody. Oczywiście bardzo się cieszę, ale ważniejsze jest dla mnie, że nagrodę dla najlepszego rozgrywającego otrzymał Bruno. On jest jeszcze młody i myślę, że to ważne, aby był rozpoznawany.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved