Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Mecz z kontuzją na pierwszym planie

PP: Mecz z kontuzją na pierwszym planie

W środę odbyły się mecze IV rundy Pucharu Polski kobiet. PLKS Pszczyna podejmował Sokoła Chorzów. Pojedynek zakończył się w tie-breaku, a wygrały go gospodynie. Przyjezdne musiały przełknąć gorycz porażki i kontuzję Doroty Malinowskiej.

Spotkanie pucharowe pomiędzy PLKS-em i Sokołem było bardzo zacięte. Jedynie w trzecim secie gospodynie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i wygrały pewnie do 16. W pozostałych partiach zespoły grały równo i rozstrzygały o wyniku dopiero w końcówkach.

W czwartym secie (przy stanie 9:5 dla gospodyń) kibice zgromadzeni na trybunach zamarli. Na parkiet upadła Dorota Malinowska i za chwilę było słychać tylko jej przeraźliwy jęk. Jedna z lepszych siatkarek Sokoła w tym spotkaniu doznała kontuzji kolana, a pierwsze rokowania to uszkodzenie więzadła.

To jakby uśpiło czujność pszczynianek, które już po wznowieniu gry, roztrwoniły przewagę i przegrały czwartego seta. W tie-breaku PLKS okazał się lepszy i wygrał pierwszy mecz w ramach Pucharu Polski 3:2. Rewanż odbędzie się za tydzień (9 grudnia, godz. 17:30) w Chorzowie.

PLKS Pszczyna – Sokół Chorzów 3:2
(26:28, 25:23, 25:16, 23:25, 15:11)

PLKS: Placek, Haratyk, Jędrys-Szynkiel, Węcławek, Mitręga, Marszałek, Kosiarska (libero) oraz Bartlak, Gwiżdż, Markiel i Filip
Sokół: Kaczmarek, Fedorów, Lisiecka, Wysocka, Malinowska, Furtak, Zapaśnik (libero) oraz Sojka, Wardęga i Szymon