Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zagumny: Poziom ligi greckiej nie odstaje od polskiej

Paweł Zagumny: Poziom ligi greckiej nie odstaje od polskiej

fot. archiwum

Nawet w osłabieniu można wygrać z teoretycznie mocniejszym rywalem. Można, jeśli ma się w składzie Pawła Zagumnego - uważanego przez wielu za najlepszego rozgrywającego świata. - Jakość mojej gry nie pogorszyła się w greckiej lidze - mówi.

"Koniczynki" pozbawione kilku kluczowych graczy wygrały w Jastrzębiu 3:1, a to, jak Zagumny oszukiwał polski blok, mogłoby służyć za materiał poglądowy w akademii siatkówki.

Jakość mojej gry nie pogorszyła się w greckiej lidze – zauważa skromnie. – Rodzinie Ateny się podobają, nie żałujemy wyjazdu i to jest najważniejsze. Jak było widać w środowym meczu, poziom ligi greckiej nie odstaje od polskiej. Na Jastrzębski Węgiel wystarczyło – komentuje "Guma", któremu w Grecji niczego nie brakuje.

Mówi się, że ma najszybsze palce na świecie, musi więc także jeździć odpowiednio szybkim samochodem. Grecki klub postarał się, by "Guma" nie musiał tarabanić się taksówkami i komunikacją miejską po zatłoczonych Atenach.Naszym sponsorem jest producent aut. Każdy z zagranicznych zawodników dostał po subaru, nie narzekamy – uśmiecha się rozgrywający reprezentacji Polski.

Po przyjeździe do Polski nie znalazł nawet chwili, żeby zobaczyć się z rodziną i przyjaciółmi. – Nie było kiedy. Nie mam czasu, bo dziennikarze mi go zabierają – dodał w swoim stylu.

Autorem tekstu jest Paweł Swarlik

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved