Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Derby Poznania dla KS-u Energetyk

III liga: Derby Poznania dla KS-u Energetyk

Spotkanie III ligi kobiet w Poznaniu było pojedynkiem derbowym. W pierwszej rundzie zespół Energetyka wygrał 3:0. Nie inaczej było w spotkaniu rewanżowym. Siatkarki Energetyka nie oddały rywalkom nawet jednego seta.

Mecz rewanżowy rozpoczął się od strachu w oczach zawodniczek SKF i wykorzystaniu tej sytuacji przez gości, którzy prowadzili już 9:2. W środkowym fragmencie gry zawodniczki SKF próbowały nawiązać walkę z rywalkami doprowadzając do stanu 13:24. W tym momencie gry zawodniczki z Energetyka stanęły, co natychmiast wykorzystały zawodniczki SKF, doprowadzając do wyniku 17:24, aby w końcu ulec 17:25.

Drugi set to, ku zdziwieniu licznie zgromadzonej w hali CS Politechniki widowni, wyrównana walka. Gospodynie meczu, czyli zespół SKF KS Poznań rozpoczęły seta od prowadzenia 5:0. Po chwili było już jednak 5:3. W dalszej części seta trwała wyrównana walka, a zawodniczki SKF, skazywane powszechnie na porażkę, starały się podjąć walkę z zespołem Energetyka. Do stanu 16:17 gra obfitowała w wiele efektownych wymian punkt za punkt. Później dość niespodziewanie zawodniczki Energetyka uciekły na 24:16. Stało się tak na skutek własnej serii błędów zawodniczek SKF. Energetyk wygrał drugiego seta 25:16.

Trzeci set to od początku gra punkt za punkt. Przy stanie 6:3 dla Energetyka zawodniczki SKF postawiły wszystko na jedną kartę i szybko wyrównały na 7:7. W dalszej części gry w miejscowym zespole zapanował chaos wywołany słabym przejęciem, co miało wpływ na rozegranie i brak skuteczności w ataku. Ostatecznie to Energetyk wygrał trzeciego seta 25:15 i cały mecz 3:0.

Marek Jankowiak (KS Energetyk): Jestem jak zwykle bardzo niezadowolony. Mój zespół zagrał fatalnie. Rywalki starały się jak mogły i walczyły bardzo dzielnie, a szczególnie w trzecim secie, kiedy starały się podjąć walkę. W trzecim secie wychodziło im to bardzo dobrze, miały szczęście w obronie, ale pamiętajmy, że szczęście sprzyja dobrym.

Damian Gapik (SKF KS Poznań): Nasza drużyna jest słabsza od Energetyka. Próbowaliśmy podjąć walkę i do piętnastego punktu w secie szło nam to bardzo dobrze. Mój zespół zagrał dobrze jak zwykle półtora seta. Walczymy o utrzymanie i mam nadzieję, że tak jak w tym meczu będziemy grali dalej. Jestem zadowolony ze swoich zawodniczek, które w tym meczu podjęły walkę.

SKF KS Poznań – KS Energetyk Poznań 0:3
(17:25, 16:25, 15:25)

SKF: Geremek, Barwicka, Mańczak, Pierzchała, Uram, Tujek, Woźniak (libero) oraz Kwiatek, Andrzejewska, Mazurkiewicz i Arendz
KS Energetyk: Bekas, Golak, Perz, Grzybulska, Brzóska, Nowak, Rykała(libero) oraz Nowak