Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zdzisław Grodecki: Odnieśliśmy sukces organizacyjny

Zdzisław Grodecki: Odnieśliśmy sukces organizacyjny

fot. archiwum

Po porażce Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów z Panathinaikosem Ateny prezes Zdzisław Grodecki nie załamywał rąk. Wręcz przeciwnie. - Jest szansa na ostateczną decyzję w sprawie nowej hali i głęboko wierzę, że tak się stanie - mówi.

Dobre widowisko, pełna hala, tylko wynik nie ten.

Zdzisław Grodecki: To jest sport. Odnieśliśmy jednak sukces organizacyjny. Cała Polska, cała Europa zobaczyła, że w Jastrzębiu jest społeczność, która potrafi się zjednoczyć dla tak pięknej dyscypliny sportu, jaką jest siatkówka. Pełna hala, ponad 3 tysiące kibiców ubranych w pomarańczowe barwy. W tej kwestii jesteśmy bardzo zadowoleni, natomiast sam wynik, no cóż, nieczęsto się zdarza grać przeciwko tak znakomitemu rozgrywającemu jak Paweł Zagumny, czy dobrze dysponowanemu Guilaume Samice.

Grając z tak znanymi drużynami i patrząc na pełne trybuny hali Jastor w głowie pojawia się pomysł katowickiego "Spodka".Myśmy podjęli działania w tej kwestii. Jednak w "Spodku" były zajęte terminy. Nie ulega jednak wątpliwości, że Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów rozegra sześć meczów na wyjeździe. W hali Jastor jest inne oświetlenie i jest wiele rzeczy nieco innych. Siatkówka to gra bardzo dokładna i szczegółowa, a dwa treningi nie spowodują, że nasi siatkarze poczują się tak, jak na własnej hali. Natomiast proszę tego nie odbierać jako usprawiedliwienie. Szkoda, że początek rozgrywek nie jest dla nas szczęśliwy, ale my jesteśmy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy.

Myślę, że marketingowo dorównujecie Skrze Bełchatów. Kiedy dorównacie jej sportowo?

My cały czas nad tym pracujemy i do tego dążymy. Powiem szczerze, że przez ten krótki czas od kiedy przedstawiliśmy nową strategię i zmieniliśmy wizerunek, osiągnęliśmy bardzo dużo. Jeśli nasz postęp będzie podążał w tym tempie, to należy się tylko cieszyć. Marketingowo wyprzedzamy kluby, sportowo wygląda to już trochę inaczej, natomiast sport to jest taka dziedzina, że potrzebuje czasu i wielu innych czynników. Ja głęboko wierzę, że doświadczymy również tego postępu sportowego.

Postęp to również własna hala na rundę zasadniczą, krajowe play-offy, jak również siatkarską Ligę Mistrzów. Więc kiedy?

Bardzo się cieszę, bo na spotkanie z Panathinaikosem zjednoczyliśmy wszystkie siły. Był Wojewoda Śląski, było trzech prezydentów Miasta Jastrzębie-Zdrój, była przewodnicząca Rady Miasta, byli prezesi Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz prezesi naszych głównych sponsorów. Wszyscy byli ubrani w pomarańczowe koszulki. To również jest nasz ogromny sukces. Kolejny to fakt, iż jutro pan prezydent wyjeżdża do Warszawy do Urzędu Zamówień Publicznych z naszą pomarańczową koszulką i mam nadzieję, że wróci z ostateczną decyzją, że można budować nową halę. Przy dzisiejszych technologiach to kwestia kilkunastu miesięcy.

Z prezesem Zdzisławem Grodeckim rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved