Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Zdzisław Gogol: Przyczyna porażki tkwi w naszych głowach

Zdzisław Gogol: Przyczyna porażki tkwi w naszych głowach

fot. archiwum

Morzu Bałtyk nie udało się pokonać MKS MOS Będzin w pierwszym meczu V rundy Pucharu Polski. - Przyczyna porażki tkwi w naszych głowach. Brakuje nam boiskowej odwagi i spokojnej głowy - powiedział po wczorajszym spotkaniu trener Morza, Zdzisław Gogol.

 

Radosław Nowicki: Wydawało się, że Morze Bałtyk powalczy o wygraną z ekipą z Będzina i odbuduje się moralnie po porażkach ligowych, a jednak się nie udało…

Zdzisław Gogol: Przyczyna porażki tkwi w naszych głowach. Brakuje nam boiskowej odwagi i spokojnej głowy. Prowadząc 8:3, za chwilę przegrywamy 8:9. Najgorsze jest to, że daliśmy sobie narzucić styl gry przeciwnika. To nie rywale próbowali nas rozszyfrować, tylko my ich musieliśmy „szukać" od końcówki pierwszego seta. Przegraliśmy mecz po walce. Były dobre momenty, ale jak się okazało jest to za mało na zespół z Będzina. Przeciwnicy grali spokojnie, też popełniali błędy, ale byli skuteczni. Mieli to coś czego nam zabrakło, a w szczególności zabrakło nam ataku i skuteczności na kontrze.Zdecydowanym faworytem rewanżowego meczu będzie zespół z Będzina…

– Może to dobrze, że zespół z Będzina będzie faworytem. Pojedziemy tam bez obciążenia i bez napinania się. Dziś też nikt nie stawiał wygurowanych wymagań drużynie. Chłopcy mieli się odbudować i przygotować do meczu ligowego. Niestety się nie udało.

Kolejnym waszym przeciwnikiem ligowym będzie ekipa z Bielska Białej. Jak pan oceni tego rywala?

– Jeśli miałbym patrzeć przez pryzmat wyników, to zespół z Będzina wygrał z BBTS-em 3:0, ale wiemy, że Puchar Polski i liga to zupełnie coś innego. W meczu z zespołem z Bielska Białej musimy złapać jakieś punkty, aby się siatkarsko odbudować, bo przechodzimy kryzys i nie potrafimy się odbudować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved