Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wypowiedzi po spotkaniu Jastrzębski Węgiel – Panathinaikos Ateny

Wypowiedzi po spotkaniu Jastrzębski Węgiel – Panathinaikos Ateny

fot. archiwum

Mimo znaczących osłabień personalnych, Panathinaikos Ateny z Pawłem Zagumnym w składzie pokonał Jastrzębski Węgiel 3:1. Zarówno Roberto Santilli, jak i Grzegorz Łomacz nie kryli, że ich zespół nie zagrał tak jak to sobie założył przed spotkaniem.

Kazazis Stelios (trener Panathinaikosu): – Dzisiejszy mecz był ciężki, trzech naszych zawodników zostało w domu, kolejny rozchorował się na miejscu. Cieszę się, że jednak w tak okrojonym składzie udało nam się wygrać.

Paweł Zagumny (kapitan Panathinaikosu): – Chcieliśmy zagrać tutaj dobry mecz, szczególnie Samica i ja. Byliśmy przerażeni szybkością odpadania nam zawodników, ale jakoś udało nam się pozbierać i skompletować szóstkę. Cieszy dobra gra, zagraliśmy dobrze taktycznie i zrealizowaliśmy założenia. Teraz czekamy na następne mecze w Lidze Mistrzów.

Roberto Santili (trener Jastrzębskiego Węgla): – Ciężko skomentować, jak zagrał zespół. Jest nam szczególnie przykro ze względu na komplet publiczności, która nas wspierała. Już od początku pierwszego seta graliśmy jak dzieci, na pewno nie była to gra zgodna z założeniami przedmeczowymi. Zdaję sobie sprawę, że jest to pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, jednak nie powinniśmy postępować tak nerwowo jak dziś. Była szansa pokonania Panathinaikosu, niestety nie udało się – to jest Liga Mistrzów i w takich meczach nie gra się łatwo. To spotkanie pokazało, co znaczy mieć w drużynie tak klasowych zawodników, jak Zagumny czy Samica, którzy pokazali jak powinno się grać. W Jastrzębiu mamy młody zespół, za co przyszło nam dziś zapłacić cenę.Grzegorz Łomacz (rozgrywający Jastrzębskiego Węgla): – Liczyliśmy na dobra inaugurację europejskich pucharów, chcieliśmy wygrać przed własną publicznością.  Bardzo źle weszliśmy w ten mecz, od pierwszego seta nie graliśmy tak jak potrafimy, później próbowaliśmy wrócić do własnego rytmu. Przez całe spotkanie gra nam się nie układała. Mimo, że staraliśmy się i walczyliśmy to nawet w okrojonym składzie Panathinaikos zagrał bardzo dobre zawody zwyciężając.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved