Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > W Bydgoszczy kolejne siatkarskie święto

W Bydgoszczy kolejne siatkarskie święto

fot. archiwum

Finał Enea Cup Pucharu Polski mężczyzn odbędzie się w Bydgoszczy dniach 23-24 stycznia 2010 roku. Wezmą w nim udział cztery drużyny a gospodarzem będzie słynna „Łuczniczka" gdzie, na co dzień swoje mecze rozgrywają Delecta i Centrostal Bydgoszcz.

Obecnie w Pucharze Polski rozgrywana jest piąta runda z udziałem czterech zespołów. Dwa najlepsze z nich zostaną wyłonione już 9 grudnia i dołączą do drużyn PlusLigi, które po pierwszej rundzie zajmują miejsca w tabeli od 5 do 10 i utworzą pary 1/8 finału. Te spotkania odbędą się 19 grudnia. Z kolei do zwycięzców tego etapu dołączą cztery najlepsze drużyny PlusLigi i rozegrają spotkania ćwierćfinałowe (23 grudzień i 4 styczeń).

24 stycznia poznamy zdobywcę Pucharu Polski, którego finał odbędzie się w Bydgoszczy. Przedstawiciele miasta nad Brdą od dawna zabiegali o organizację tej imprezy. Bydgoska Łuczniczka, w której, na co dzień występują drużyny Delecty i Centrostalu, znana jest również z imprez międzynarodowych. Kilkukrotnie gościła tutaj Liga Światowa, a także World Grand Prix i tegoroczne mistrzostwa Europy siatkarek z udziałem Belgii, Białorusi, Bułgarii i Rosji. Poziom organizacji jest, więc wyjątkowo wysoki i to było kolejnym atutem przemawiającym za kandydaturą tego miasta. Ostatnimi czasy bydgoski obiekt zasłynął w świecie również z organizacji słynnych mitingów lekkoatletycznych z udziałem najlepszych zawodników i zawodniczek globu.

Kibice z Bydgoszczy mają również nadzieję, że w finale Enea Cup Pucharu Polski zobaczą swoją drużynę. Patrząc na obecną dyspozycję zespołu Delecty jest to wielce prawdopodobne, że siatkarze Waldemara Wspaniałego wystąpią w roli gospodarzy tej imprezy.W siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki siatkowej odbyło się losowanie gospodarzy meczów VI rundy (1/8 finału) Pucharu Polski:

Mecz nr 29 – zwycięzca meczu Fart Kielce – Trefl Gdańsk
Mecz nr 30 – zespół PlusLigi, który zajmie 10 miejsce po rundzie zasadniczej
mecz nr 31 – zespół PlusLigi, który zajmie 7 miejsce po rundzie zasadniczej
Mecz nr 32 – zwycięzca meczu Morze Bałtyk Szczecin – MKS MOS Będzin

W wyniku losowania ustalono również, że gospodarzami meczów ćwierćfinałowych będą:

mecz nr 33 – zwycięzca meczu nr 29
mecz nr 35 – zespół PlusLigi, który zajmie 4 miejsce po rundzie zasadniczej
mecz nr 37 – zespół PlusLigi, który zajmie 3 miejsce po rundzie zasadniczej
mecz nr 39 – zwycięzca meczu nr 32

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved