Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Trefl Sopot niemal pewny awansu

PP: Trefl Sopot niemal pewny awansu

W rozegranym w Legionowie meczu czwartej rundy Pucharu Polski Trefl wygrał z Legionovią 3:0. W zaplanowanym na przyszłą środę spotkaniu rewanżowym sopociankom wystarczy zwycięstwo w jednym secie lub ugranie 52 małych punktów.

Celem sopocianek na to spotkanie było wywiezienie z Legionowa zwycięstwa, odniesionego przy tym jak najmniejszym nakładem sił. Misję udało się wypełnić w stu procentach. Tylko początek pierwszej partii nosił znamiona wyrównanej walki. Do stanu 11:11 Legionovia stawiała przyjezdnym opór, ale później Trefl odskoczył na kilka punktów i wygrał 25:19. Druga i trzecia partia to już totalna dominacja drużyny gości. Podopieczne Edwarda Pawlun a szybko zdobywały sześcio-siedmio punktową i do końca setów jeszcze ją powiększały.

W meczu nie wystąpiła Aleksandra Kruk, która po chorobie nie wróciła jeszcze do pełni meczowej formy. Na parkiecie pojawiły się wszystkie pozostałe siatkarki Trefla. Nawet Magdalena Lenz, która kilka ostatnich spotkań w całości spędziła w kwadracie dla rezerwowych, rozegrała półtora seta, prezentując się z dobrej strony.

Cały zespół zasłużył na pochwałę – powiedział Rafał Murczkiewicz, drugi trener sopocianek. – Z takim przeciwnikiem nie gra się łatwo, bo trzeba cały czas utrzymywać koncentrację i żadna z zawodniczek nawet na chwilę się nie wyłączała.

Trefl zagrał bardzo dobrze blokiem i ograniczył do minimum liczbę błędów własnych. W całym spotkaniu sopocianki po swoich pomyłkach oddały rywalkom zaledwie dziesięć punktów.

Widać, że to, co ćwiczymy na treningach, jest wcielane w życie – cieszył się trener Murczkiewicz. – Teraz skupiamy się już na sobotnim meczu z Rumią.

Spotkanie to będzie arcyważne dla układu ligowej tabeli, bowiem lider rozgrywek podejmie wicelidera. W tym pojedynku na pewno do składu wróci Kruk.

Rewanżowy mecz z Legionovią już w kolejną środę w Hali Stulecia Sopotu. Siatkarki Trefla mogą już jednak być niemal pewne awansu do piątej rundy. Trudno bowiem przypuszczać, by na własnym parkiecie nie zdołały ugrać seta z drużyną plasującą się na trzecim od końca miejscu w tabeli.

LTS Legionovia Legionowo – Trefl Sopot 0:3
(19:25, 16:25, 17:25)

Trefl: Gorszyniecka, Toborek, Nuszel, Sołodkowicz, Naczk, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Szymańska, Reimus, Rzenno i Lenz