Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Po meczu Ósemki Siedlce z Białołęką

Po meczu Ósemki Siedlce z Białołęką

fot. archiwum

Sobotni mecz Ósemki Siedlce z AS Volley Białołęka przyniósł wiele emocji, tych pozytywnych i negatywnych. Spotkanie zaczęło się na dobrym poziomie i zapowiadało wyrównaną walkę przez 5 setów. Rzeczywistość wyglądała jednak inaczej.

Ósemka szybko została przytłoczona atakami i powodzeniem gości. Dopiero w czwartym secie podjęła walkę jednak w końcówce szczęście dopisało Białołęce i to ten zespół zwyciężył 3:1. Drużyna wzmocniła swoje szeregi a jej dobra passa trwa od kilku kolejek. Pozycja w tabeli również zmieniła się dość diametralnie – obecnie Białołęka posiada 20 punktów i dzieli ją zaledwie 3 punkty od Ósemki. Po pojedynku mecz podsumował Grzegorz Kołodziej – libero siedleckiej Ósemki oraz Rafał Sokołowski – nowy środkowy Białołęki.

W pierwszej rundzie mecz z Białołęką wygraliście 3:1 teraz przegraliście 1:3, co było tego przyczyną?

Grzegorz Kołodziej: – Zagraliśmy słabiej niż w poprzedniej rundzie. Ogólnie jakoś nie wyszedł nam ten mecz. Na początku nie zaskoczyła nam gra i tak męczyliśmy się do końca. Na pewno trochę winy jest w tym, że nie byliśmy w pełnym składzie to przełożyło się na wynik, ale gramy dalej liga jeszcze trwa, a my się nie poddajemy.

W waszych szeregach pojawiła się też duża nerwowość…Graliśmy w trochę innym ustawieniu niż normalnie gramy ale tym nie można się tłumaczyć. W takim składzie powinniśmy też grać, grać dla ludzi, naszych kibiców i powinniśmy sobie poradzić. Nie wiadomo jak zakończyłby się mecz gdybyśmy wyszli podstawowym składem ale nie ma co gdybać- przegraliśmy. Teraz trzeba wyciągnąć wnioski i w następnym meczu poprawić wynik.

Zagrywka była szybka i mocna, ciężko było ją odebrać?

– Można tak powiedzieć. Czasami te zagrywki są nieco trudniejsze niż te z wyskoku. Jak wejdzie mocno pod linie to odebrać jest ciężko. Wtedy w zasadzie jest już loteria, trochę refleksu, a i tak nie zawsze da się to przyjąć.


Pierwszy mecz to Wy przegraliście 1:3 teraz pokonaliście Ósemkę takim samym wynikiem, jaka była na to recepta?

Rafał Sokołowski: – Nie wiem czy to można nazwać receptą w końcu udało nam się skompletować skład. Jak wiadomo w pierwszej rundzie nie mieliśmy drugiego środkowego doszedłem teraz m.in. ja. Mamy skład, zgraliśmy się lepiej, teraz na pewno będziemy walczyć o awans. Czy to mogę nazwać receptą? Jeśli tak to ostatnie mecze pokazały, że na razie mamy receptę na wszystkich a to jest 6 wygrany mecz z rzędu.

Jak czujesz się w nowej drużynie ?

Bardzo dobrze, jest bardzo miła atmosfera. Chłopaki dobrze przyjęli mnie do drużyny i jak widać na boisku szybko wkomponowałem się w skład.

A jak podobał się mecz na tak głośnej hali? Siedleccy kibice zrobili wrażenie?

– Zrobili duże wrażenie. Bardzo miło, kulturalnie dopingowali swój zespół jednak mimo to na parkiecie to my okazaliśmy się być lepsi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved