Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Przed pojedynkiem PTPS-u z Gwardią

PlusLiga Kobiet: Przed pojedynkiem PTPS-u z Gwardią

fot. archiwum

Meczem PTPS Piła - Impel Gwardia Wrocław zostanie zainaugurowana 8. kolejka PlusLigi Kobiet. Zarówno pilanki, jak i wrocławianki z trzema wygranymi i czterema porażkami mają na swoim koncie po 10 punktów i zajmują kolejno piątą i szóstą lokatę.

Obie drużyny swoje ostatnie spotkania przegrały. Gwardia Wrocław we własnej hali uległa aktualnemu liderowi ogólnej klasyfikacji – BKS-owi Aluprof Bielsko- Biała 1:3, natomiast pilanki przegrały po zaciętej walce przegrały w Dąbrowie Górniczej (2:3).

Trener PTPS-u Piła, Wojciech Lalek przed sezonem dokonał poważnych zmian w zespole. Niewątpliwym osłabieniem było odejście z klubu Agnieszki Bednarek – Kaszy, Aleny Hendzel, Joanny Frąckowiak, Mileny Sadurek i Michaeli Teixeiry. Do drużyny dołączyły natomiast: Katarzyna Konieczna i Maja Tokarska. Pilanki opierają swoją grę w głównej mierze na przyjmującej Klaudii Kaczorowskiej oraz dwóch atakujących – Katarzynie Koniecznej i Agnieszce Kosmatce.

W przypadku drużyny ze stolicy Dolnego Śląska zawodniczkami, które wzmocniły jej szeregi były doświadczone i ograne Monika Czypiruk i Olga Owczynnikowa oraz młode i mające duże możliwości Dominika Sobolska i Joanna Wołosz. Na zmianę klubu  zdecydowało się natomiast aż 6 siatkarek: Agnieszka Starzyk, Ewa Wajda, Małgorzata Kupisz, Wioletta Szkudlarek, Aleksandra Kruk i Marta Haładyn.Zespół z Piły powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na Katarzynę Mroczkowską, która jest zarówno najlepiej atakującą, jak i punktującą zawodniczką w ogólnej klasyfikacji. Tuż za nią, na 2. pozycji plasuje się siatkarka PTPS-u Piła Katarzyna Konieczna, będąca jednocześnie najlepiej zagrywającą zawodniczką. W konfrontacji statystyk dotyczących bloku również lepiej wypada wrocławianka – Zuzanna Efimienko, która pomimo straty pozycji liderki, nadal utrzymuje się na wysokim 2. miejscu, podczas gdy najlepsza z PTPS-u- Agnieszka Kosmatka zajmuje 5. lokatę. Na korzyść pilanek przemawia natomiast lepsza postawa przyjmującej Klaudii Kaczorowskiej, przodującej w tym elemencie.

PTPS, podobnie jak drużyna z Wrocławia ma w swoim składzie zarówno zawodniczki młode, pełne zapału, energii i młodzieńczego entuzjazmu, które dopiero nabierają doświadczenia na ligowych parkietach, jak i rutynowane i ograne, dlatego konfrontacja obu drużyn zapowiada się bardzo interesująco. Jednego przed tym meczem możemy być pewni – zaciętej walki obu drużyn, która rozpocznie się już jutro o godzinie 18.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved