Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michał Potera: Obie drużyny popełniały sporo błędów

Michał Potera: Obie drużyny popełniały sporo błędów

fot. archiwum

Siatkarze MKS MOS Będzin idą jak burza przez kolejne rundy Pucharu Polski. Pokonali już ekipy z Bielska Białej i Jaworzna, a wczoraj ograli zespół ze Szczecina. Mimo, że nie są pewni awansu do dalszej fazy, to będą faworytem rewanżowego meczu z Morzem Bałtyk.

Radosław Nowicki: Wcześniej w Pucharze Polski ograliście drużyny z Bielska Białej i Jaworzna, a dziś udało wam się znaleźć skuteczną receptę na kolejnego pierwszoligowca, jakim jest Morze Bałtyk Szczecin…

Michał Potera: Zgadza się. Podeszliśmy do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Trener nas dobrze przygotował zarówno fizycznie, jak i taktycznie. Myślę, że większość założeń taktycznych zrealizowaliśmy, aczkolwiek początek meczu był strasznie nerwowy. Obie drużyny popełniały sporo błędów, także kibicom mogło się to spotkanie nie podobać.

Wspomniał pan, że obie drużyny popełniały sporo błędów. Z czego to wynikało?– Wydaje mi się, że nasze błędy wzięły się z nie do końca dobrej rozgrzewki, długiej podróży, bo jechaliśmy aż dziesięć godzin i dość specyficznej hali. Trema też miała w tym swój udział. Mimo, że nasza gra nie była najlepsza, to na szczęście przełamaliśmy się. Dobrze, że wygraliśmy pierwszego seta, bo to nam pomogło.

Mimo zwycięstwa nie awansowaliście jeszcze do VI rundy PP, bo o tym, która z ekip awansuje dalej zadecyduje spotkanie rewanżowe w Będzinie. Będziecie faworytem tego meczu?

– Tak. Wydaje się, że mimo tego, że dzieli nas jedna klasa rozgrywkowa, to będziemy faworytem tego meczu, szczególnie, że wystarczy wygrać nam dwa sety, albo wysoko jedną partię. Będziemy walczyć o zwycięstwo. Jeszcze we własnej hali nie ponieśliśmy porażki i mam nadzieję, że tą dobrą poassę podtrzymamy.

Ewentualny awans do IV rundy PP sprawi, że zmierzycie się z zespołem z PlusLigi, a to będzie dla was spore wyzwanie i wielkie wydarzenie…

– Zdecydowanie tak. Będzie to okazja dla nas, aby pograć z drużyną z najwyższego szczebla rozgrywek. Pewnie będziemy bez większych szans na zwycięstwo, aczkolwiek broni nie złożymy i będziemy walczeć. Jednak najpierw czeka nas jeszcze pojedynek rewanżowy z Morzem Bałtyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved