Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Porażka drużyny Gromadowskiego

LM: Porażka drużyny Gromadowskiego

W pierwszym meczu grupy F Ligi Mistrzów siatkarzy turecki Sehir Bledyesi Istambuł, pokonał bez straty seta francuski Paris Volley. W pokonanej drużynie zagrał Marcel Gromadowski, który tego występu niestety nie zaliczy do udanych.

Początkowa faza spotkania przebiegała pod znakiem prowadzenia drużyny ze Stambułu. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:6. Po ataku Gromadowskiego Paris Volley przegrywał 8:9. W dalszym ciągu gra toczyła się punkt za punkt. Gdy goście doprowadzili do wyrównania, gospodarze wzięli się do roboty i prowadzili 12:10. Wymiana ciosów trwała do drugiej przerwy technicznej, na której trzypunktową przewagę osiągnęli siatkarze z nad Bosforu. W tej części meczu gospodarze demolowali siatkarzy francuskich blokiem. Przewaga w końcowej fazie seta osiągnęła siedem punktów. Zawodnicy Paris Volley przegrali 17:25.

Drugiego seta ponownie lepiej zaczęli gospodarze. Po bloku Millara było już 5:3. Później zaczęły się punktowe serie po obu stronach. Najpierw Paris Volley prowadził 6:5, aby za chwilę przegrywać 7:8.  Kiedy paryżanie znowu wyrównali nieszablonowym zagraniem popisał się rozgrywający Ulas i jego zespół wyszedł na prowadzenie. Po błędach gości, przewaga gospodarzy wzrosła do 4 punktów. Straty zaczynał odrabiać Marcel Gromadowski , jednak za trzecim razem został zatrzymany. Scott Touzinsky skończył atak i na drugiej przerwie było 16:12. Gospodarze w dalszym ciągu kontrolowali grę i wygrali 25:19.

Obraz gry w trzecim secie nie uległ zmianie. Na pierwszej przewie technicznej było 8:3. Po przerwie dwa punkty odrobili goście. Jednak gospodarze odpowiedzieli trzypunktową serią. Po asie serwisowym Gromadowskiego , goście przegrywali 9:12. Polak musiał jednak zejść, gdyż nabawił się kontuzji. Po tym wydarzeniu paryżanie zaczęli grać lepiej. Doprowadzili do jednopunktowej straty. Na drugiej przerwie technicznej było 16:14 dla gospodarzy. Po nierównych atakach Gromadowskiego, który powrócił na boisko było 17:15. Po kolejnym ataku Gromadowskiego i błędach Turków, był remis 18:18. Jednak Turcy po raz kolejny odskoczyli na 20:18. Po ataku Touzinskiego , Stambuł prowadził 22:19. Po ataku Stoykova, gospodarze mieli pierwszą piłkę meczową, którą obronił Paris Volley. Po bloku na Trommelu Paryżanie zbliżyli się na 23:24. Jednak ostatecznie Istanbul B. Sehir Bledyesi wygrał seta 25:23.