Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jana Sawoczkina dołączyła do GCB Centrostalu Bydgoszcz

Jana Sawoczkina dołączyła do GCB Centrostalu Bydgoszcz

fot. archiwum

Jana Sawoczkina została nową siatkarką GCB Centrostalu. Ukrainka ma 35 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. Jest dobrze znana w Polsce, bowiem w ubiegłym sezonie reprezentowała Gedanię Żukowo. Transfer podyktowany jest kontuzją Moniki Smak.

Należało podjąć taką decyzję dla dobra zespołu, żeby można było spokojnie trenować, a także korzystać z dwóch rozgrywających podczas meczu – mówi menedżer zespołu Waldemar Sagan.

Badania specjalistyczne, które zrobiliśmy Monice Smak wykazały, że musi poddać się zabiegowi artroskopii kolana – dodaje.

Słowaczka ma uszkodzoną łąkotkę w wyniku czego będzie musiała pauzować przez przynajmniej miesiąc. – Zespół musi trenować z dwoma rozgrywającymi. Jeszcze przed świętami zaczynamy rundę rewanżową spotkaniem wyjazdowym z AZS-em Białystok, dlatego też trzeba było podjąć takie kroki – tłumaczy Waldemar Sagan. Zawodniczka znajdzie się w składzie GCB Centrostalu już w niedzielę, kiedy to bydgoski zespół zagra z MKS-em Dąbrowa Górnicza.Kłopoty zdrowotne w tym sezonie nie omijają również Kingi Zielińskiej, która ma naderwane ścięgno Achillesa. Rezonans magnetyczny wykazał, że bydgoska przyjmująca też musi poddać się zabiegowi. W jej przypadku jednak nie wiadomo ile potrwa okres rozbratu z siatkówką.

Autorem tekstu jest Łukasz Górka

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved