Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Rafał Lenart: Musimy wyciągnąć wnioski

Rafał Lenart: Musimy wyciągnąć wnioski

O postawie zespołu Mogielanki Mogielnica w ostatnich wygranych meczach, występie na pozycji libero Pawła Pajewskiego i podejściu do meczu z Camperem Wyszków z Rafałem Lenartem rozmawiał Marcin Kaźmierski z serwisu RadomSport.pl

Marcin Kaźmierski: Mogielanka Mogielnica pokonała Żyrardowiankę Żyrardów 3:1. Ocena zespołu powinna być więc pozytywna?

Rafał Lenart: Zagraliśmy bardzo słabo w obronie i w przyjęciu. Nasi rywale byli po prostu słabi. Jak byśmy tak zagrali z każdym innym zespołem, to byśmy przegrali. Także ataki w naszym wykonaniu były nie najlepsze. Najwięcej punktów przyniosły nam niewymuszone błędy Żyrardowianki.

W meczu z Żyrardowianką znakomicie zaprezentowaliście się praktycznie tylko w pierwszym secie. Dlaczego nie kontynuowaliście takiej gry później?

W pierwszym secie nasi rywale jeszcze nie weszli w rytm meczowy. Nam z kolei wszystko wychodziło. Nasz blok zrobił swoje. Oprócz tego przede wszystkim dobrze broniliśmy. Później niestety nie wypełniliśmy założeń i kolejnego seta przegraliśmy.

W tym spotkaniu na libero zagrał Paweł Pajewski i chyba wypadł całkiem nieźle?

Jak na zawodnika, który nie gra na co dzień na tej pozycji, to muszę przyznać, że nieźle się zaprezentował. Wypadł nawet lepiej niż nasz nominalny libero Marcin Szwogżlis.

Kolejny mecz Mogielanka rozegra z Camperem Wyszków. W tym pojedynku będzie wam bardzo trudno zdobyć jakiekolwiek punkty.

Jak zagramy tak, jak w meczu z Żyrardowianką, to spotkanie z Camperem szybko przegramy. Jak zaprezentujemy się tak, jak w konfrontacji z Mińskiem Mazowiecki, to myślę, że nawiążemy walkę.

źródło: RadomSport.pl