Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Porażka Morza Bałtyk

PP: Porażka Morza Bałtyk

Szczecińscy siatkarze nie sprostali zespołowi MKS MOS Będzin w pojedynku V rundy Pucharu Polski. Jednak o tym, która z drużyn wywalczy awans do dalszej fazy tych rozgrywek i zmierzy się z ekipą z PlusLigi zadecyduje mecz w Będzinie.

Początek spotkania należał do gości, którzy dzięki błędom gospodarzy wyszli na prowadzenie 4:2, jednak skuteczny atak i punktowa zagrywka Mateusza Sylli doprowadziły do remisu 6:6. As serwisowy Michała Dolińskiego sprawił, że Morze wyszło na prowadzenie 9:8. W następnych akcjach oba zespoły grały punkt za punkt. Dla szczecinian „oczka" zdobywali Konrad Paśnik i Artur Kulikowski, a w szeregach gości punktował Damian Miller. W środkowej fazie seta podopieczni Zdzisława Gogola zyskali dwa oczka przewagi, jednak skuteczna kontra Damiana Zborowskiego dała przyjezdnym remis 18:18. Przy stanie 21:21 szczelnym blokiem popisał się Marcin Kantor, a chwilę później ten sam zawodnik skończył atak, a dzięki temu podopieczni Rafała Legienia wyszli na prowadzenie 23:21. Wówczas o czas poprosił trener Gogol, ale nie na wiele się to zdało. Będzinianie zdobyli kolejne dwa punkty i wygrali pierwszą odsłonę 25:21.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 2:0. Ich niewielka przewaga utrzymywała się do stanu 6:4, ale zbicie Mateusza Sylli i atak w taśmę będzinian doprowadził, do remisu remis 6:6. W kolejnych akcjach trwała walka cios za cios. Kibice zgromadzeni na trybunach Szczecińskiego Domu Sportu byli świadkami festiwalu pomyłek zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku. Udana kontra Damiana Zborowskiego pozwoliła gościom wyjść na prowadzenie 13:11. Jednak kolejne ich błędy sprawiły, że Morze Bałtyk wyszło na kilkupunktowe prowadzenie 19:16. Po chwili podopieczni Rafała Legienia odrobili straty (20:20). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i po mocnym zbiciu Mateusza Sylli wygrali drugiego seta 25:23.

Trzeci set, podobnie jak poprzedni rozpoczął się od prowadzenia ekipy z Będzina 2:0. Kilka minut później przewaga podopiecznych Rafała Legienia znacznie wzrosła. Po serii dobrych zagrywek Marcina Kantora i udanych bloków jego kolegów, goście prowadzili już 14:9 i 17:11. Siatkarze ze Szczecina starali się odrobić straty i niedługo potem udanym blokiem zniwelowali stratę do czterech oczek (18:14). Kilka minut póżniej kolejny udany blok  Morza dał wynik 20:17, co dawało gospodarzom nadziejna odwrócenie wyników seta. Atak Zborowskiego i pojedynczy blok na Dawidzie Michorze sprawiły, że będzinianie znów odskoczyli (23:18). Skuteczne ataki Dawida Michora i Mateusza Sylli oraz błąd Zborowskiego sprawiły, że Morze ponownie zbliżyło się do rywala (24:22). Minimalna przewaga wystarczyła, aby lider jednej z grup drugiej ligi wygrał tę partię do 22.

Czwartą i jak się potem okazało, ostatnią partię lepiej rozpoczęli gospodarze,. W wyjściowej szóstce znaleźli się Maciej Kwaśniak, Adrian Milczarek oraz Paweł Kaczorowski. Podopieczni Zdzisława Gogola po nieudanych atakach Damiana Zborowskiego prowadzili 3:0, a po bloku na Kantorze 4:1. Po mocnych zagrywkach Adriana Milczarka było już 8:4, ale kilka minut później błędy Morza i  udane bloki przeciwników, którzy bardzo dobrze czytali grę szczecińskich rozgrywających było już  jednak 9:8 dla ekipy z Będzina. W dalszej części seta toczyła się zacięta gra. Jednak ataki Mateusza Sylli sprawiły, że Morze wyszło na trzypunktowe prowadzenie (17:14). Po punktowej zagrywce Damiana Millera i błędzie w ataku gospodarzy było już jednak 20:19 dla przyjezdnych. Po błędzie będzinian siatkarze z Zachodniopomorskiego prowadzili 23:21. Nie potrafili jednak utrzymać tej przewagi, a po udanym bloku na Kaczorowskim przegrali seta 23:25 i cały mecz 1:3 stawiając się w niekorzystnej sytuacji przed rewanżem.

Morze Bałtyk – MKS MOS Będzin 1:3
(21:25, 25:23, 22:25, 23:25)

Morze Bałtyk: Doliński, Paśnik, Michor, Glinka, Sylla, Kulikowski, Pachliński (libero) oraz Kaczorowski, Kwaśniak, Milczarek
MKS MOS: Zborowski, Syguła, Kantor, Dzierżanowski, Świechowski, Potera (libero) oraz Mędrzyk i Łapuszyński