Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Amerykański nabytek w Delekcie

PlusLiga: Amerykański nabytek w Delekcie

fot. archiwum

Jak poinformowała we wtorek wieczorem "Gazeta Pomorska" zespół Delecty Bydgoszcz ma wzmocnić nowy zawodnik. Chodzi konkretnie o Richarda Lambourne`a, którego polscy kibice znają doskonale z występów w zespole AZS-u Olsztyn.

Amerykanin bronił barw akademików z Olsztyna w latach 2006-2008. Wtedy też zespół z Warmii i Mazur stawał na podium rozgrywek ekstraklasy. W obu sezonach był to najniższy stopień.

Richard Lambourne jest prawdziwym obieżyświatem. Występował nie tylko w Polsce, ale także w Grecji, Austrii czy w Belgii, a ostatnio był zawodnikiem rosyjskiego Lokomotivu Biełgorod.

Reprezentant USA ma na koncie nie tylko sukcesy klubowe. W 2008 roku z kadrą wygrał Ligę Światową, a co najważniejsze zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich. Z kolei w latach 2005 i 2007 odbierał złoty medal rozgrywek Copa America."Postanowiliśmy, że konkurencja będzie również na pozycji libero, tak jak na każdej innej pozycji. Z perspektywy zarządzania klubem, chcemy ze swojej strony zrobić wszystko, aby powalczyć o historyczny sukces, jakim byłby medal mistrzostw Polski. Zdrowa konkurencja na każdej pozycji powinna zwiększyć tę szansę. Nie planowaliśmy takiego wzmocnienia przed sezonem. Dlatego też szukamy indywidualnego sponsora dla Richarda. Najbliżej w tym obszarze do "dogadania się", jesteśmy z firmą Betsafe i jej Dyrektorem Zarządzającym, Panem Bodganem Stańczakiem. Niemniej musimy w świetle ostatnich debat na temat reklamowania m.in. zakładów bukmacherskich, poczekać na interpretacje prawne" – czytamy w oficjalnym serwisie bydgoskiego klubu.

Richard Lambourne – metryczka:

Data urodzenia: 6 maja 1975
Wzrost: 193 cm
Pozycja: libero
Zasięg w ataku: 324 cm
Zasięg w bloku: 315 cm

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved