Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Liga wojewódzka juniorek: Złe miłego początki

Liga wojewódzka juniorek: Złe miłego początki

Siatkarki Energi Gedanii wysoko przegrywały na początku każdego z setów, ale finisz gdańszczanek za każdym razem był wyśmienity. Drużyna wygrała ósmy mecz z rzędu bez straty seta. Tym razem gedanistki wygrały z Alpatem Gdynia 3:0.

Na początku każdego z setów dziewczyny jeśli nie lekceważyły, to nie doceniały rywalek. Tymczasem Alpat zagrał bardzo ambitnie, nie poddawał się, ryzykował… Dlatego w pierwszej partii było 0:5, a drugiej 1:5, a w trzeciej nawet 1:10 – przyznaje Paweł Kramek, który w zastępstwie Grzegorza Wróbla prowadził drużynę.

Skład był eksperymentalny, gdyż brakowało nie tylko zawodniczek z pierwszej drużyny, ale również chorej Darii Bąkowskiej oraz kontuzjowanej Patrycji Lewickiej. W tej sytuacji w role liderek drużyny wzięły na siebie Natalia Całka i Justyna Łukasik. Dzięki temu nadal w tym sezonie Energa Gedania jest bez straconego seta.

Pierwsza doskonale mobilizowała drużynę, druga bardzo dobrze zagrywała. W trzecim secie przy serwisie Justyny Łukasik z 1:10 doszliśmy na 9:10, a i w drugiej partii był fragment, gdy w tym ustawieniu zdobyliśmy pięć punktów z rzędu – dodaje trener Kramek.

Alpat Gdynia – Energa Gedania Gdańsk 0:3

(18:25, 14:25, 16:25)

Gedania: Sterczewska, Całka, Łukasik, Lubera, Podolska, Makowska, Piotrowska (libero) oraz Liedtke i Gajewska

źródło: energa-gedania.pl