Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Krzysztof Stelmach: O rywalu wiem bardzo mało, ale trzeba wygrać

Krzysztof Stelmach: O rywalu wiem bardzo mało, ale trzeba wygrać

fot. archiwum

Jutro siatkarze ZAKSY rozpoczną rywalizację w  Pucharze CEV. Kędzierzynianie zmierzą się na wyjeździe ze słoweńskim Marchiol Vodi Prvacina. Wczoraj ZAKSA wyruszyła w podróż. Przed wyjazdem na kilka pytań odpowiedział szkoleniowiec drużyny.

Co wie pan o rywalach?

Bardzo mało. Mamy do analizy tylko jeden mecz z ich udziałem. Liczyliśmy, że dostaniemy od nich dwa-trzy mecze, ale nie udało się. Będziemy więc bazować na tym co jest. W nocy przed wyjazdem oglądałem ten mecz, ale dokładną analizę przeciwnika będę prowadził w drodze.

Patrząc na dorobek reprezentacji Polski i Słowenii oraz hierarchię obu lig jesteście faworytem tego dwumeczu.Tak, choć nie zamierzamy nikogo lekceważyć. Liga na Słowenii też ma pewien poziom, grają tam cudzoziemcy, w drużynie Marchiolu jest choćby Brazylijczyk. To nie jest trzeci świat w siatkówce.

Do Słowenii pojechała zdrowa kadra, czy też zawodnicy narzekają na jakieś urazy?

W poniedziałek rano mieliśmy siłownię, a po południu zajęcia taktyczne i nikt nie zgłaszał żadnych problemów. I oby tak zostało.

Pierwszy mecz gracie na wyjeździe. W rywalizacji mecz i rewanż to chyba korzystny układ, bo ewentualną stratę można odrobić u siebie?

W ten sposób nie należy podchodzić do rywalizacji w pucharach. W tym sezonie o awansie decydują wygrane mecze, a przy remisie znaczenie ma liczba wygranych setów. Jeśli i w tym wypadku jest po równo, to wtedy rozgrywany będzie złoty set. Dlatego należy walczyć o każdego seta, bo one mogą mieć duże znaczenie w ogólnym rozrachunku. Jedziemy z nastawieniem, że trzeba tam wygrać. Zresztą do końca roku zostały nam do rozegrania cztery mecze: dwa w pucharze i dwa lidze. Przez cały ten okres musimy być skoncentrowani na tym, że musimy w tych meczach zwyciężać.

więcej na: www.mmkkozle.pl

 

 

źródło: mmkkozle.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved