Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kazimierz Pietrzyk: W Kędzierzynie coś nowego się będzie działo

Kazimierz Pietrzyk: W Kędzierzynie coś nowego się będzie działo

fot. archiwum

Siatkarze ZAKSY w czwartek rozpoczną rywalizację w Pucharze CEV. Dla obecnej drużyny to debiut, ale nie dla klubu i jego prezesa. Kazimierz Pietrzyk, jeszcze jako sternik ówczesnego Mostostalu, wprowadził kędzierzynian na europejskie salony.

Długo pan czekał na kolejny pucharowy dreszczyk?

Sześć lat, nie, graliśmy jeszcze w sezonie 2003/2004. Czyli pięć lat oczekiwań. Zaczynaliśmy od Pucharu CEV, bo Liga Mistrzów była w następnym sezonie. I wracamy na tę samą ścieżkę. To nas cieszy ze sportowego i marketingowego punktu widzenia. Jest więcej imprez, kibice mają więcej meczów, w Kędzierzynie-Koźlu coś nowego się będzie działo.

Dlaczego meczów pucharowych ZAKSY nie będzie w telewizji?Fiaskiem skończyły się rozmowy Polsatu z firmą Sport Men, która ma prawa do transmisji. Dwa lata temu Europejska Federacja Siatkówki sprzedała te prawa pośrednikowi, który w zeszłym sezonie zażyczył sobie od Polsatu 400 tysięcy euro za Ligę Mistrzów mężczyzn i kobiet. W pakiecie była też możliwość transmitowania Pucharu CEV. W tym roku Sport Men zażądał dodatkowych pieniędzy za CEV. Z tego co wiem, to poza nami także Włosi i Rosjanie, czyli największe, najlepsze i najbogatsze ligi, zaprotestowały przeciwko takim praktykom.

Jak wygląda operacja Marchiol Vodi Prvacina?

We wtorek rano (wczoraj – dop. red.) jest trening, potem obiad i wyjazd. Jedziemy autokarem i liczymy, że w ciągu 12-13 godzin, czyli około pierwszej w nocy, dojedziemy na miejsce. Zespół ma się wyspać, a po godzinie 17.00 mamy zaplanowany dwugodzinny trening w hali, w której będzie rozgrywany mecz. W czwartek o 10.30 drugi trening i o 20.00 mecz. Po spotkaniu kolacja i w nocy powrót do domu. Bo w niedzielę czeka nas prestiżowy mecz w lidze z Częstochową.

Więcej w serwisie www.mmkkozle.pl

źródło: mmkkozle.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved