Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > K. Skowrońska – Dolata: Chcę wygrać Ligę Mistrzyń

K. Skowrońska – Dolata: Chcę wygrać Ligę Mistrzyń

fot. archiwum

Mistrzyni Włoch i nasza reprezentacyjna atakująca Katarzyna Skowrońska-Dolata wraca do gry po wyleczeniu kontuzji. Już jest w niezłej formie, ale jak sama mówi, pełną klasę dopiero zamierza pokazać, m.in. w Lidze Mistrzyń, którą chce wygrać ze Scavolini.

Wciąż prześladuje panią pech. Jak nie ścięgno Achillesa, to skręcona kostka…

Katarzyna Skowrońska-Dolata: I to w tej samej, prawej nodze! No, ale na szczęście to było tylko lekkie podkręcenie więzadeł, kości są całe, a stopa nie spuchła za bardzo. Mogę ją włożyć do buta. Masażyści jakoś mi ją owiną taśmami i powinno być dobrze. Z poprzednią kontuzją nie ma nawet porównania.

Przeszła pani długie leczenie ścięgna, ale wraca na parkiet w dobrej formie. Nie ma w podświadomości obaw o kolejny uraz?Nie. Trenuję, skaczę normalnie, ćwiczę na siłowni, jeżdżę na basen, wszystko jest w porządku i najgorsze mam za sobą. Trochę mnie to kosztowało czasu i nerwów, ale najważniejszy jest efekt. I to, że mogę bez problemu wrócić do grania na wysokim poziomie. Pomału będę dochodzić do normalnej dyspozycji.

Pierwsze mecze sparingowe i powrót do ligi pokazały, że z formą nie jest chyba tak źle. Była pani najskuteczniejszą zawodniczką Scavolini.

Na papierze to wygląda nieźle, nie zawodzę koleżanek i trenerów. Ale brakuje stabilności, jeszcze popełniam błędy, nie gram równo. Potrzebuję lepszego przygotowania fizycznego. Nie chodzi nawet o kondycję. Mam "parę", żeby wytrzymać mecz, ale muszę wrócić do normalnej szybkości. Powiem tak: trenuję na sto procent, ale ciało mi nie zawsze odpowiada na sto procent. W końcu 6 miesięcy nie skakałam. Stać mnie na więcej, ale czas działa na moją korzyść, powolutku, mecz po meczu, dojdę do formy.

Rozmawiał: Marek Żochowski
Więcej w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved