Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Camper zagrał z Ósemką Siedlce

Camper zagrał z Ósemką Siedlce

fot. archiwum

W miniony wtorek lider III ligi grupy mazowieckiej  siatkarzy KS Camper Wyszków rozegrał spotkanie sparingowe z ekipą wicelidera trzeciej grupy drugiej ligi Ósemką Siedlce. W meczu po rozegraniu pięciu setów zwyciężyli wyżej notowani goście z  Siedlec.

Od początku pierwszego seta na boisku toczyła się wyrównana walka, wcale nie było widać różnicy pomiędzy drużynami. Skutecznie atakował Paweł Pędzich i Camper wyszedł na prowadzenie 3:2. Zawodnicy Ósemki po skutecznych atakach ze skrzydeł wyrównali do stanu 4:4. Potem dobra gra wyszkowian się zatrzymała. Zaczęło się od błędu Pędzicha na zagrywce, potem w aut zaatakował Barnaba Grzelecki i goście odskoczyli na trzy punkty. Kolejny punkt zagrywką zdobył Paweł Łęgowski. Jednak gospodarze wzięli się w garść i zaczęli odrabiać straty. Doskonale z drugiej linii zbił Paweł Pędzich. Proste błędy popełniali zaś zawodnicy Ósemki Siedlce. Ten moment wyszkowianie wykorzystali. Doprowadzając do remisu 10:10, gdy po długiej akcji Mariusz Kuczko uderzył w aut. Potem rozgrywający Ósemki uruchomił grę środkiem, a w kolejnej akcji został zatrzymany na bloku Tomasz Skalski. Camperowi znowu przydarzył się przestój w grze. Zawodnicy trenera Nowaka byli nie do powstrzymania. Wygrali tego seta 25:17.

W drugiej partii na boisku za Pawła Pędzicha pojawił się Łukasz Tkacz, który już w pierwszym ataku pokazał swoje umiejętności, omijając potrójny blok Ósemki. Gra toczyła się punkt za punkt. Ósemka osiągnęła nieznaczną przewagę. Jednak Camper doprowadził do remisu po skutecznym bloku na Kuczce. Asem serwisowym popisał się Łukasz Tkacz. Gospodarze objęli prowadzenie 5:4. Camper grał coraz lepiej, znakomicie w obronie spisywał się libero Jacek Obrębski. Po kolejnym skutecznym ataku Tkacza wyszkowianie osiągnęli trzypunktową przewagę. Przy stanie 17:12 w szeregi zespołu trenera Miłoszewskiego wkradło się rozluźnienie, czego efektem była pogoń Ósemki Siedlce. Przyjezdni zmniejszyli stratę do dwóch punktów. Zepsuli jednak zagrywkę i Camper zaczął grać swoją grę. Dobrze z krótkiej atakował Daniel Pędzich. Gdy zgromadzeni kibice myśleli, ze set zbliża się ku końcowi, Ósemka poderwała się znowu do ataku. Na tablicy widniał wynik 24:24, po bloku na Tkaczu. Po tej akcji z lewego skrzydła uderzył Grzelecki i było 25:24. Seta asem zakończył Arkadiusz Piasta. Camper wygrał 26:24.

Trzecia partia to od samego początku bardzo dobra gra obu zespołów. W pewnym momencie Camper nie potrafił się przebić przez blok przyjezdnych. Skutkowało to sporą przewagą Ósemki Siedlce, przy stanie 16:10 o czas poprosił trener Tadeusz Miłoszewski. Po czasie gracze Campera zabrali się do odrabiania strat. Efektownie atakował Barnaba Grzelecki. Wyszkowianie znacznie zbliżyli się do rywala. Końcowe akcje seta zapowiadały się emocjonująco. Po raz kolejny świetnie atakował Grzelecki i było 21:22 dla Ósemki. Jednak sama końcówka należała do wicelidera II ligi. Tym razem Ósemka Siedlce triumfowała 25:23.

Czwarta odsłona stała pod znakiem świetnej gry Campera. Była to chyba najlepsza część tego sparingu w wykonaniu tego zespołu. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i utrzymywali je przez większą część seta. Przy wyniku 12:14 na parkiecie pojawił się Krystian Kruk. Na boisku zastąpił on Tomasza Skalskiego. Po wejściu na boisko Kruk zdobył punkt zagrywką. Ósemka odrobiła straty i mecz się wyrównał. Żadna z ekip nie osiągnęła większej przewagi. W międzyczasie zmieniony został Grzelecki, w jego miejsce wszedł Konrad Chrzczonowski. Ten zawodnik dał Camperowi pierwszą piłkę setową po swoim skutecznym ataku. Ósemka obroniła się i był remis 25:25. Znowu miała miejsce emocjonująca końcówka seta. Ostatecznie Camper wygrał po walce 28:26. I wyrównał stan meczu na 2:2

Tie-break po ustaleniu obu trenerów rozegrany został do 25, a nie jak zwykle do 15. Do stanu 9:9, gra była bardzo wyrównana. Siatkarze prezentowali dobry poziom. W następnych akcjach dało o sobie znać zmęczenie. Camper wyraźnie osłabł. Ósemka wykorzystała to i wygrała 25:20.Kibice zgromadzenie w hali wyszkowskiego liceum, mogli zobaczyć kawałek dobrej siatkówki. Dla Campera było to ważne przetarcie w kontekście walki o II ligę. Drużyna prezentowała się naprawdę bardzo dobrze. Cieszy fakt ,że potrafili nawiązać równorzędną walkę z drugą drużyną II ligi.

Camper Wyszków – Ósemka Siedlce 2:3
(17:25, 26:24, 23:25, 28:26, 20:25)

Składy drużyn:

Camper: Jackowicz, D. Pędzich, P. Pędzich, Grzelecki, Piasta, Skalski, Obrębski (libero) oraz Kruk, Chrzczonowski, Tkacz, Mierzejewski
Ósemka: Milewski, Bieliński, Hachuła, Jesień, Łęgowski, Kuczko, Kołodziej (libero) oraz Kodrzycki, Śliwa, Małek (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved