Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Impel Gwardia promuje Wrocław w Twardogórze

Puchar CEV: Impel Gwardia promuje Wrocław w Twardogórze

fot. archiwum

Po pięciu latach przerwy siatkarki Impel Gwardii Wrocław wracają na europejskie parkiety. Ekipa Rafała Błaszczyka podejmie we wtorek w Twardogórze azerski klub Rabita Baku w 1/16 Pucharu CEV. Rewanż odbędzie się 10 grudnia na wyjeździe.

Kim są Azerki? W zasadzie nie są Azerkami. W składzie mają tylko jedną zawodniczkę z tego kraju. – To prawda, zespół jest niezwykle internacjonalny. Grają w nim Serbki, Chorwatki, Bułgarki, Łotyszka i Białorusinka – mówi szef SSA Gwardia Jacek Grabowski.

Przed rokiem Rabita również walczył w pucharach. Był o krok od Final Four Top Teams Cup. – Zespół poradził sobie ze znanym nam SC Drezno, tam przegrywając 1:3, a u siebie zwyciężając 3:0. Później trzeba było jeszcze tylko pokonać słabsze teoretycznie od Niemek Hiszpanki. W tej rywalizacji nogę złamała jednak środkowa i awansu nie było – dodaje menedżer Impel Gwardii Dariusz Gintowt.

Jeśli gwardzistki wygrają ten dwumecz, wpadną na zwycięzcę pary Rocheville Le Cannet (Francja) – Sliedrecht Sport (Holandia). Jeśli polegną, trafią do Challenge Cup, gdzie na początek też czeka je dwumecz. Gdzie w charakterze gospodarza? – Mam nadzieję, że już we Wrocławiu – wierzy prezes spółki. – Mam też nadzieję, że dla naszych młodych zawodniczek to pierwszy, ale nie ostatni kontakt z pucharami. Będziemy się w nich pokazywać, nie wyłączając w przyszłości Ligi Mistrzyń – dodaje z charakterystyczną dla siebie dozą optymizmu.Autorem tekstu jest Wojciech Koerber
Więcej w "Gazecie Wrocławskiej"

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved