Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Do Piły przyjeżdża Volero Zurich

Puchar CEV: Do Piły przyjeżdża Volero Zurich

fot. archiwum

Kibice siatkówki w Pile przyzwyczaili się do Ligi Mistrzyń, ale budżet PTPS nie jest z gumy, więc w tym sezonie trzeba się zadowolić Pucharem CEV. W pierwszym meczu I rundy ich ulubienice zmierzą się ze szwajcarskim zespołem Volero Zurych.

Na parkiecie w Pile pojawi się prawdziwa Wieża Babel. Najlepsze CV ma Chorwatka Ana Grbac, bo w poprzednim sezonie była na kontrakcie we włoskiej Serie A, w ekipie Sirio Perugia. Duży potencjał może też tkwić w dwóch Serbkach z Jedinstva Uzice, a mianowicie w skrzydłowej Jovanie Vesovic i środkowej Aleksandrze Petrovic. Zagraniczną mozaikę uzupełniają rozgrywająca Niemka Karo Heinz, Bułgarka Gabriela Koeva, serbska przyjmująca Marta Drpa i belgijska skrzydłowa Helene Rousseaux. Uspokajamy tych, którzy myślą, że Volero nie jest szwajcarskie. Grają w nim dziewczyny z kantonów, ale odgrywają w drużynie role drugoplanowe i dlatego mogą łączyć siatkówkę ze studiowaniem i pracą w szkole.

Cieszę się, że ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Polski był dla nas tak spokojny. Nie chodzi mi tylko o wynik. Gra wyglądała dobrze i świadczyła o tym, że forma zespołu rośnie. Wierzę, że nie stracimy jej w Pile – podkreśliła Svetlana Ilic, która dobrze zna osiągnięcia pilskich siatkarek w ostatnich latach.

W pilskim zespole panują bojowe nastroje i przekonanie, że przeciwnik jest do przejścia. Tak samo uważają działacze, skoro już przed sezonem celem minimum dla drużyny w Pucharze CEV było pokonanie pierwszej rundy.Trener Wojciech Lalek oddziela rozgrywki ligowe od pucharowych, czemu wyraz dał też na przedmeczowej odprawie. – Volero mamy rozpracowane na czynniki pierwsze, ale powiem szczerze, że gramy co trzy dni i nie chcę, żeby dziewczyny się w tym wszystkim pogubiły. Stąd analizowaliśmy tylko najważniejsze ustawienia przeciwnika. Nie chcemy, by nadmiar wiedzy przeszkadzał zawodniczkom w prowadzeniu własnej gry. Jestem przekonany, że przy dobrej dyspozycji naszego zespołu możemy liczyć na satysfakcjonujący wynik – przekonywał Lalek.

Autorem tekstu jest Radosław Patroniak

Więcej w "Głosie Wielkopolskim

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved