Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 7. kolejki rosyjskiej Superligi mężczyzn

Podsumowanie 7. kolejki rosyjskiej Superligi mężczyzn

Po prawie miesięcznej przerwie wznowione zostały rozgrywki rosyjskiej Superligi mężczyzn. Odbyło się bez większych niespodzianek. Obecny lider, Zenit Kazań, pokonał w czterech odsłonach Dinamo Moskwa i w tabeli wyprzedza jednym punktem Iskrę Odincowo.

Ciekawie zapowiadał się mecz obecnego lidera tabeli Zanitu Kazań ze stołeczną drużyną Dinamo Moskwa. Spotkaniom obu drużyn zawsze towarzyszą duże emocje. Tym razem górą byli podopieczni Władimira Alekno, którzy pokonali swoich rywali 3:1. Wyrównana była wyłącznie pierwsza odsłona, wygrana przez Zenit 29:27. Kolejne trzy partie to dobra gra kazańskiej drużyny, która pewnie zdobywała kolejne punkty. Dobra postawą pochwalić się może Panteljejmjenko. Zawodnik Zenitu zapisał na koncie swojej drużyny 25 punktów.

Zenit Kazań – Dinamo Moskwa 3:1

(27:29; 25:15; 25:18; 25:18)

Również druga drużyna w tabeli – Iskra Odincowo zdobyła komplet punktów. Bez większych problemów pokonała Dinamo Kaliningrad. Drugą partię goście wygrali druzgoczącą, aż jedenastopunktową, przewagą (25:14). Najlepszym zawodnikiem spotkania został Anton Mysin, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 18 punktów. Warto zaznaczyć, że Iskra wystąpiła w Kaliningradzie w nieco zmienionym składzie: na parkiecie zabrakło Johena Schopsa. Debiut w mistrzostwach Rosji zanotował natomiast Leo Mineiro.

Dinamo Kaliningrad – Iskra Odincowo 0:3

(19:25; 14:25; 23:25)

Faworytem w spotkaniu pomiędzy Lokomotivem a Tiumeniem był wyżej notowany zespół z Jekaterinburga. Tymczasem podopieczni Walierieja Alfierowa wygrali jedynie drugą odsłonę 25:19. W pozostałych setach zwycięstwo odnosili siatkarze Tiumenia. Goście najlepiej sprawowali się w czwartej partii, w której od drugiej przerwy technicznej prowadzili sześcioma punktami. Tiumeń pokonał Lokomotiv Jekatierinburg i tym samym zapisał na swoim koncie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Lokomotiv Jekatierinburg – Tiumeń 1:3

(23:25; 25:19; 22:25; 19:25)

Bardzo wyrównane było spotkanie pomiędzy obecnymi sąsiadami rosyjskiej tabeli – Jarosławiczem oraz Fakiełem. Mecz obu drużyn zakończył się dopiero w tie-breaku, wygranym przez podopiecznych Borisa Kolczina (15:12). Dzięki wygranej Fakiel umocnił swoją pozycję na piątym miejscu w tabeli i od Lokomotivu Nowosybirsk dzieli go już tylko jedno oczko.

J arosławicz Jarosław – Nakieł Nowy Urengoj 2:3

(25:22; 16:25; 28:26; 18:25; 12:15)

Nieudane spotkania rozegrali obaj Polacy występujący w lidze rosyjskiej. Łukasz Kadziewicz i Lokomotiv Biełgorod po zaciętym meczu musieli uznać wyższość Uralu Ufa. W tie-breaku ulegli gospodarzom 2:3 i tym samym spadli na 3. pozycję. Przeczytaj szerszą relację z meczu Lokomotiv – Ural Ufa.

Również Zbigniew Bartman nie może zaliczyć 7. kolejki do udanych. Wraz ze swoim zespołem, Gazpromem, ulegli w Nowosybirsku miejscowemu Lokomotivovi 1:3. Było to już szósta porażka tego zespołu. Przeczytaj szerszą relację z meczu Gazprom – Nowosybirsk.