Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 13. kolejki włoskiej Serie A mężczyzn

Podsumowanie 13. kolejki włoskiej Serie A mężczyzn

Trzynasta kolejka włoskiej Serie A mężczyzn nie przyniosła niespodziewanych rozstrzygnięć. Na szczycie tabeli niezmiennie znajduje się Itas Trentino, a tuż za nim, ze stratą pięciu oczek, plasują się drużyny Trankewalder Modena oraz Lanutti Cuneo.

W pojedynku pomiędzy Prismą Taranto a Esse-Ti Carilo Loreto górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli pewnie 3:1. Zawodnicy Prismy mieli problemy tylko w pierwszym secie, którego przegrali w stosunku 22:25. W kolejnych trzech odsłonach pokazali już oni swoją wyższość nad rywalem, triumfując kolejno do 18, 23 oraz 23.

MVP: Donald Suxho

Prisma Taranto – Esse – Ti Carilo Loreto 3:1
(22:25, 25:18, 25:23, 25:23)

Na bardzo dobrym poziomie stało spotkanie w Piacenzie, gdzie miejscowa Copra podejmowała RPA Perugia. Pierwszy set został dość gładko wygrany przez gospodarzy. Kolejne partie były już o wiele bardziej zacięte. Druga odsłona należała do przyjezdnych, którzy w końcówce wykazali więcej zimnej krwi i wygrali ją 25:23. Dwie następne fazy tego spotkania trwała ponad godzinę. W nich lepsi okazywali się mistrzowie Włoch, ale sprawa wyniku przez cały czas była otwarta. Copra zwyciężyła do 27 i 24. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Hristo Zlatanov, zdobywca 27 punktów.

MVP: Hristo Zlatanov

Copra Piacenza – RPA Perugia 3:1
(25:18, 23:25, 29:27, 26:24)

Kolejne trzy punkty do swojego konta mogą dopisać także zawodnicy Sisleya Treviso. Gospodarze nie mieli jednak tak łatwej przeprawy jak mogłoby się to wydawać. W inauguracyjnej odsłonie triumfowali gracze Acqua 25:22, natomiast w trzech kolejnych lepsi okazywali się gospodarze, jednak kosztowało ich to sporo sił. Najwięcej emocji przyniosły partie numer trzy i cztery, w których Sisley był minimalnie lepszy, zwyciężając różnicą dwóch oczek.

MVP: Alessandro Fei

Sisley Treviso – Acqua Paradiso Monza 3:1
(22:25, 25:22, 26:24, 25:23)

Sporo problemów z pokonaniem swojego rywala mieli zawodnicy z Modeny. Mimo zwycięstwa musieli się oni mocno napocić, aby zakończyć to spotkanie w trzech setach. Wszystkie z nich były bardzo wyrównane, ale w końcówkach wyszło doświadczenie gospodarzy i to oni mogli się cieszyć z ze zwycięstwa i kolejnych trzech punktów.

MVP: Angel Dennis

Trankewalder Modena – Vibo Valentia 3:0
(26:24, 25:23, 25:23)

Gorycz porażki za to musiała przełknąć drużyna Yoga Forli, która nie sprostała w meczu wyjazdowym Marmi Lanza Werona, ulegając 1:3. Przyjezdni potrafili zaskoczyć swojego rywala tylko w pierwszym secie, wygranym przez nich do 24. W kolejnych partiach nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, przegrywając każdą z nich kolejno do 20, 21 oraz 14.

Marmi Lanza Werona – Yoga Forli 3:1
(24:26, 25:20, 25:21, 25:14)