Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > MOSiR II Mysłowice: Rafał Kalinowski podsumowuje pierwszą rundę

MOSiR II Mysłowice: Rafał Kalinowski podsumowuje pierwszą rundę

- Przed sezonem marzyliśmy o utrzymaniu się bez konieczności rozgrywania baraży po rundzie zasadniczej. Po I rundzie okazało się, że mamy na tyle ciekawy zespół, by znaleźć się w pierwszej czwórce - podsumowuje trener MOSiR-u II, Rafał Kalinowski.

Po 10 meczach nasz bilans to 6 zwycięstw i 4 porażki. To potwierdza nasze miejsce w tabeli, ponieważ trzy z czterech porażek doznaliśmy z zespołami, które plasują się w tabeli przed nami – kontynuuje.

Najbardziej dotkliwa i niepotrzebna porażka to przegrany mecz w Krzanowicach. Mecz do wygrania, ale w pewnym momencie dziewczyny za szybko uwierzyły w zwycięstwo i zostały srogo ukarane – opisuje porażki Rafał Kalinowski.Mecz z MMKS Gaudia Budmel Trzebnica, mimo przegranej 0:3, był zdaniem wielu obserwatorów najlepszym dotychczas rozegranym meczem w I rundzie 2. grupy II ligi. Pierwszego i drugiego seta bezwzględnie powinniśmy wygrać, a w trzecim secie, w momencie kontuzji Kasi Stępień, prowadziliśmy 15:11 i kto wie jakby się skończył. Niestety zabrakło zimnej głowy i pewnej ręki, ale doświadczenie będzie procentować. Jeśli chodzi o mecz z Gliwicami mam żal do dziewczyn o to, że nie "postawiły się" przeciwniczkom. Mecze z WSH Płomień Sosnowiec mają swoją wyjątkową atmosferę. Zawodniczek obu zespołów nie trzeba dodatkowo motywować. W meczu na obcym parkiecie więcej determinacji wykazały jednak zawodniczki WSH Płomień Sosnowiec, ale zawsze pozostaje rewanż.

– Natomiast jeśli chodzi o mecze, w których odnieśliśmy zwycięstwa to najbardziej cieszą mecze z SPS Politechnika Częstochowa i KS Olimpia Jawor, ponieważ w tych meczach graliśmy naprawdę dobrą siatkówkę – przyznaje szkoleniowiec MOSiR-u II Mysłowice. – Byliśmy skuteczni w ataku, popełnialiśmy mało błędów, rozgrywająca prowadziła atak wszystkimi strefami. Skuteczna była gra blokiem. Obroniliśmy kilka "ładnych" piłek. Do tego dołożyliśmy kilka skutecznych zagrywek.

Zespół posiada bardzo duży potencjał, ale nie zawsze potrafi go umiejętnie wykorzystać – twierdzi Kalinowski.Potrafimy zagrać fantastyczne akcje, sety, by za chwilę popełniać seryjnie kardynalne błędy, co w konsekwencji prowadzi do przegranych setów, a nawet meczów. Coś tkwi w głowach dziewczyn, że przy wysokim prowadzeniu zbyt szybko się rozluźniają.

Przed nami runda rewanżowa, która z pewnością będzie trudniejsza, ponieważ zespoły już się "znają" i wiedzą czym dysponuje przeciwnik. My będziemy się starać, aby w każdym meczu dać z siebie wszystko i walczyć o pełną zdobycz punktową pomimo kontuzji, które nas ostatnio nie omijają – kończy trener.

źródło: mws.pl