Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Bielszczanki zagrają na początek z rosyjskim faworytem

LM: Bielszczanki zagrają na początek z rosyjskim faworytem

fot. archiwum

Siatkarki BKS Aluprof rozpoczynają rywalizację w prestiżowych rozgrywkach CEV Indesit Champions League. W premierowym starciu czeka je wyjątkowo trudne zadanie. Do stolicy Podbeskidzia zawitają bowiem zawodniczki moskiewskiego Dynama.

Konfrontacje bielskich siatkarek z rywalkami z Rosji mają w stolicy Podbeskidzia długą tradycję. Choć gospodynie nie zawsze były w stanie pokonać przeciwniczki, to mecze zawsze dostarczały wielu emocji i widowiskowej siatkówki na wysokim poziomie.

Gwarancją dobrej jakości wtorkowego meczu są wybitne nazwiska europejskiej siatkówki. O sile Dynama stanowią w większości znakomite siatkarki rosyjskie, by wspomnieć tylko reprezentacyjne przyjmujące Jelenę Godinę i Natalię Safronovą. Na środku siatki natomiast swoje umiejętności demonstruje Włoszka Simona Gioli.To bardzo mocny zespół, który zresztą kroczy w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa, a w poprzednim sezonie był bliski triumfu w elicie. Największym atutem Dynama jest potęga ataku. Nie może to jednak dziwić, skoro skrzydłowe nie ustępują warunkami fizycznymi środkowym. Wymieniając mocne strony trzeba także wspomnieć o zagrywce, którą Rosjanki będą chciały zdominować wydarzenia na parkiecie – charakteryzuje faworyta grupy C, szkoleniowiec bielszczanek Igor Prielożny.

Wicemistrz Polski zagra jednak przed własną publicznością, a w Bielsku-Białej miejscowe są w stanie powalczyć z każdym zespołem. Nawet jeśli w gronie najlepszych drużyn w Europie zaprezentują się po czteroletniej przerwie. – Musimy odrzucić rywalki od siatki. Wówczas możemy myśleć o ustawianiu systemu blok-obrona. Nie mamy w tym spotkaniu nic do stracenia. To przyjezdne zaliczają się do grona faworytów rozgrywek, my natomiast chcemy pokazać, że potrafimy rywalizować z najlepszymi – dodaje trener lidera PlusLigi Kobiet.W Bielsku powstał fajny zespół, mieszanka rutyny z młodością. Chciałybyśmy potwierdzić, że polska siatkówka jest potęgą w Europie. Liczę na to, że trener Igor Prielożny poprowadzi nas do sukcesów – mówi Anna Barańska, kapitan zespołu.

Forma bielszczanek zdaje się wzrastać, o czym zaświadczyły ostatnie mecz przeciwko ekipom z Dąbrowy Górniczej i Wrocławia. W doskonałej dyspozycji u startu sezonu są i zawodniczki z Moskwy. Siatkarskich fanów czeka więc prawdziwa uczta. I choć faworytem będzie zespół gości, to przed spotkaniem nie można w sposób jednoznaczny przesądzać, że to Dynamo udanie zainauguruje zmagania w CEV Indesit Champions League.

źródło: sportowebeskidy.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved