Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kędzierzyński Koziołek pohasa po raz piąty

Kędzierzyński Koziołek pohasa po raz piąty

fot. archiwum

Od 8 do 10 stycznia 2010 roku w hali widowiskowo - sportowej "Azoty" w Kędzierzynie-Koźlu rozgrywany będzie Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców "Koziołek 2010". To już piąta edycja tej imprezy.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Miejskich nr 1 oraz Publiczne Sportowe Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna-Koźla. – Turniej nasz z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem drużyn z całej Polski. Poziom sportowy i organizacyjny zawodów jest bardzo wysoki. Sądzę również, że młodzież, która do nas przyjeżdża, miło spędza czas w Kędzierzynie-Koźlu – powiedziała Violetta Bernat z-ca dyrektora ds. sportowych Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

W turnieju chłopców zaplanowano udział 16 drużyn, natomiast w turnieju dziewcząt wystąpi 8 ekip. – Wiemy, że na pewno przyjadą do nas siatkarki z Drezna. Zaproszenia wysłaliśmy także do Włoch, Czech i na Słowację – mówi dyrektor Bernat.

Do tej pory udział w imprezie (chłopcy) potwierdziły między innymi zespoły z Łodzi, Wrocławia, Bielska-Białej, Leżajska, Rzeszowa, Stalowej Woli czy Szczecina/Świnoujścia. W rywalizacji dziewcząt zagrają ekipy z Bielska Białej, Płocka, Szczecina, Torunia, Krakowa czy Łańcuta.Jak co roku swój przyjazd do Kędzierzyna-Koźla zapowiadają znakomici goście. Jednym z nich ma być trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (1968, 1972, 1976) Zbigniew Zarzycki, który w swojej karierze ma na swoim koncie mistrzostwo olimpijskie z Montrealu (1976) oraz mistrzostwo świata z Meksyku (1974). Żeńską siatkówkę będzie reprezentować Magdalena Śliwa, która rok temu zadeklarowała ufundowanie specjalnego pucharu dla najlepszej rozgrywającej turnieju. Honorowy patronat nad turniejem objął Wiesław Fąfara prezydent Kędzierzyna-Koźla.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved