Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Sachmacińska: Żadna presja na nas nie ciąży

Justyna Sachmacińska: Żadna presja na nas nie ciąży

fot. archiwum

Na zakończenie pierwszej rundy Gedania Żukowo zmierzy się z Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna i Aluprofem Bielsko-Biała. - Myślę, że nie powinnyśmy się z góry skreślać i mówić, że jedziemy na wycieczkę - podkreśliła Justyna Sachmacińska.

Mecz rozpoczęłyście tragicznie, przegrywałyście 0:5, 1:8. Skąd tak słaby początek?

– W dużej mierze powodowało to przyjęcie, a z drugiej strony nasze wstrzymywanie ręki w ataku. Nie ma co ukrywać, bo było to widać. Pojawiły się nerwy, strach. Nie wiem, czym były one spowodowane. Na pewno wszystkie wyszłyśmy odpowiednio zmobilizowane na mecz. Na rozgrzewce było dużo krzyku, więc myślę, że byłyśmy dobrze przygotowane. Pierwszy gwizdek spowodował to, że wkradł się jakiś paraliż i nie mogłyśmy zagrać tak jak powinnyśmy.

Pozostały wam dwa mecze – z Muszyną i Bielskiem. Chyba można już zacząć podsumowywać pierwszą rundę, a wyjazd do urokliwie położonej Muszyny potraktować jako wycieczkę?– Faktycznie chyba możemy podsumować pierwszą rundę, choć chyba nie powinnyśmy jeszcze tego robić. Liga w tym roku pokazuje, że tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. Nawet najlepszym zespołom zdarzały się wpadki i sety przegrane do 10 czy 11. Myślę, że nie powinnyśmy się więc z góry skreślać i mówić, że jedziemy na wycieczkę. Gdyby tak było, to nie miałoby sensu jechać do Muszyny, ani w ogóle uprawiać sportu. Muszyna i Bielsko to zespoły na najwyższym poziomie, ale dlaczego akurat my nie miałybyśmy z nimi powalczyć? Na pewno potraktujemy te mecze bardziej taktycznie. Chcemy wreszcie zacząć realizować przedmeczowe założenia, bo z tym mamy chyba największy problem. Nie powinnyśmy gdzieś na siłę próbować robić punktów, bo to na pewno nie wyjdzie, ale wykonywać to, co jest założone, by na początku to zaczęło funkcjonować. To jest chyba najważniejsze, a później zobaczymy. Na pewno będziemy traktować te mecze zupełnie poważnie i będziemy dużo serca wkładały w grę. Mam nadzieję, że uda nam się przynajmniej powalczyć.

Rozmawiał Marek Magiera, Polsat Sport
Opracowanie Renata Respondek
Więcej w serwisie Reprezentacja.net

źródło: Polsat Sport, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved