Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Żubr wygrał w Sokółce

III liga: Żubr wygrał w Sokółce

W meczu ósmej kolejki III ligi mężczyzn na Podlasiu rozegranym 29 listopada, zespół LUKS-u TL Żubr Białowieża zwyciężył na wyjeździe z UKS Mikolo Sokółka 3:0. Spotkanie nie przyniosło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji.

Podrażnieni ostatnią porażką goście od początku narzucili swoje warunki gry. Siatkarze Mikolo rozpoczęli mecz trochę bojaźliwie, popełniając dużo własnych błędów. Szczególnie źle funkcjonowała u nich zagrywka, która często lądowała w siatce. Jedynie w drugiej partii spotkania przez moment wydawało się, że gospodarze mogą jeszcze powalczyć. W końcówce seta objęli dwupunktowe prowadzenie. Zawodnicy Żubra jednak szybko odrobili tą stratę, nie pozwalając na "rozkręcenie się" przeciwnikom.

Mateusz Gutowski:Nie zagraliśmy super spotkania, jednak cały czas mieliśmy wszystko pod kontrolą. Zresztą nie wątpiłem w dobrą formę chłopaków, nawet po ostatniej porażce, bo wpływ na nią miały nie tylko czynniki sportowe. Widzę, że mamy jeszcze duże rezerwy w bloku i nad tym będziemy musieli trochę popracować. Czasami także dochodzi do nieporozumień między przyjmującymi i rozgrywającym, ale to też sobie szybko dopracujemy. W najbliższych tygodniach będziemy trochę ciężej trenować, także bezpośrednio przed meczami. Na największe wyróżnienie zasługuje Bokuniewicz, który wniósł wiele spokoju do naszej gry w obronie. Chciałbym także podziękować drużynie Mikolo i obsadzie sędziowskiej za to, że na moją prośbę w ostatniej chwili przesunęli rozpoczęcie meczu o 30 minut. Podejrzewam, że jakbyśmy grali z Oczkiem nie mógłbym uczestniczyć w bardzo ważnej dla mnie uroczystości albo w meczu.

UKS Mikolo Sokółka – LUKS TL Zubr Białowieża 0:3
(19:25, 21:25, 17:25)

Mikolo: Czarniecki, Grzybek, Czajka, Zaniewski, Tomaszewski, Lenkiewicz oraz Todryk (libero) oraz Markowski (libero), Rećko, Stefanowicz i Wysocki
Żubr: Androsiuk, Małachowski, Janiel, Szykuła, Ochryciuk, Zawiślak oraz Bokuniewicz (libero) oraz Chilecki, Lewczuk, Furmanek i Biendar

źródło: inf. prasowa, inf. własna