Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Ren-But Złotoryja wygrywa w Kowarach

III liga: Ren-But Złotoryja wygrywa w Kowarach

fot. archiwum

Kolejny trzecioligowy pojedynek rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze złotoryjskiego REN-BUT-u. Tym razem drużyna rozegrała spotkanie z Olimpią Kowary. Był to bardzo trudy pojedynek, z kategorii tych, które „trzeba wygrać".

Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli drużyna z Kowar we własnej sali stawiła zacięty opór. Z kolei przyjezdni, narzekający na drobne kontuzje i dolegliwości, rozpoczęli pojedynek nieco spięci.

W pierwszym secie przyjezdni, mimo początkowej przewagi, oddali inicjatywę gospodarzom. Błędy własne w końcówce zadecydowały o sukcesie Olimpii w tej partii – 25:23. Podrażnieni takim obrotem sprawy złotoryjanie w drugiej odsłonie zagrali z większym zaangażowaniem. Wygrali do 17 i był to „najniższy wymiar kary".

Trzecia część meczu to festiwal błędów drużyny przyjezdnej. Set zakończył się jednak po myśli REN-BUT-u 28:26. Następna partia była już tylko dokończeniem dzieła. Wygrana 25:20, a w całym meczu 3:1 i trzy bardzo ważne punkty pojechały do Złotoryi.Na jedną kolejkę przed zakończeniem pierwszej rundy KKS zgromadził ich 13 i zajmuje obecnie 4 .miejsce w tabeli dolnośląskiej III ligi. W sobotę 5 grudnia o godzinie 16:00 w hali sportowej „Tęcza" REN-BUT gościć będzie drużynę Gwardii Wrocław. Podopieczni Ireneusza Kłosa są na tym etapie liderem rozgrywek, ale złotoryjanie obiecują walkę.

Ren-But Złotoryja – Olimpia Kowary 3:1
(23:25, 25:17, 28:26, 25:20)


W dniach 4-5 grudnia Kaczawski Klub Sportowy REN-BUT Złotoryja organizuje II Międzynarodowy Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Światowego Dnia Inwalidy.

Turniej ten, odbywający się po raz drugi w Złotoryi, jest pomyślany jako impreza promująca piłkę siatkową na siedząco w środowisku siatkarskim oraz wśród lokalnej społeczności.

W tegorocznej edycji na hali sportowej "Tęcza" spotkają się zespoły: reprezentacja Polski kobiet, REN-BUT Złotoryja, START Wrocław, KSSS SA Złotoryja, Simet Jelenia Góra, Wittelsheim (Francja), "Cichy Lew" Legnica, Urząd Miasta Złotoryja, Start Szczecin, ZNP Żywiec, HSV Brundssum (Holandia).

Wymienione drużyny rozgrywać będą mecze pomiędzy sobą w trzech kategoriach: stojąco-siedząco, na siedząco, na stojąco. Dodatkową atrakcją turnieju będzie mecz pomiędzy drużyną VIP team a reprezentacją kobiet. Do VIP teamu zaproszono przedstawicieli europarlamentu, samorządów wojewódzkiego, powiatowego miejskiego i gminnego oraz przedstawicieli wojewódzkich władz organizacji pozarządowych. W celu wyrównania szans przewidziano udział reprezentantów Polski na siedząco.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved