Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trentino ponownie bezkonkurencyjne

Trentino ponownie bezkonkurencyjne

Siatkarze Itas Diatec Trentino nie dali najmniejszych szans ostatniej ekipie Serie A, Aran Pineto, zwyciężając 3:0. Ponownie na boisku można było oglądać Łukasza Żygadło. Polski rozgrywający przebywał na boisku półtora seta i zapisał na swoim koncie dwa punkty.

Mecz z Pineto był dla Itasu bardzo ważny. Ekipa Radostina Stojczewa zwyciężając za trzy punkty w tym pojedynku zagwarantowała sobie miejsce w gronie zespołów, które rywalizację w Pucharze Włoch rozpoczną od ćwierćfinału. Jest to bardzo cenny przywilej, ponieważ spotkania w 1/8 finału Coppa Italia wiązałyby się z rozgrywaniem dodatkowych meczów, a co za tym idzie – pojawiłyby się kolejne obciążenia, dla i tak już zmęczonych sezonem, siatkarzy. Itas BetClic liczy na zwycięstwo w ćwierćfinale tych rozgrywek i walkę o zdobycie tego trofeum, ponieważ od kilku lat nie są oni w stanie dołożyć tego pucharu do kompletu złożonego z Klubowego Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Włoch i Pucharu Europy.

Mecz z Aran Cucine zapowiadał się dla wicemistrzów Włoch raczej łatwo. Tak silna drużyna podejmująca ostatni zespół w tabeli, chcąc nie chcąc, uznana została za faworyta tego meczu. I nie zawiodła. W pierwszej partii twardy opór Kazijskiemu i spółce stawiła ekipa przyjezdnych. Set wygrany 25:23 pokazał, iż w tym spotkaniu o zwycięstwo nie będzie wcale tak łatwo. Z dobrej strony pokazał się Rinaud Herpe, który miał 80% skuteczności w ataku i 67% dobrego przyjęcia. W kolejnych odsłonach Pineto nie potrafiło już nawiązać równorzędnej walki, a cały polot i szczyt umiejętności skończył się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszym secie. Druga partia przegrana 25:17 i trzecia do 19 pokazały, iż premierowa odsłona była tylko „wypadkiem" przy pracy siatkarzy Itasu.

Brazylijski atakujący, Leandro Vissotto powrócił do gry po przerwie i od razu pokazał klasę. Zdobył 14 punktów przy skuteczności w ataku równej 50%. Do tego po 11 punktów dorzucili Osmany Juantorena i Matej Kazijski. Bułgarski przyjmujący, kapitan zespołu, otrzymał po tym spotkaniu nagrodę MVP pojedynku i tym samym przerwał passę Łukasza Żygadło, który zdobył tę nagrodę w dwóch ostatnich spotkaniach. Na pochwałę zasługuje Emanuele Birarelli, który skończył wszystkie sześć piłek, które dostał w ataku. Poza tym, przyjęcie zespołu było na poziomie 68% (dobre) i 27% (perfekcyjne). Najlepiej w tym elemencie radzili sobie Andrea Bari (dobre 80%/idealne 30%) oraz Osmany Juantorena (71% dobrego przyjęcia). Itas BetClic dysponował dobrą zagrywką, która przyniosła aż 10 punktów. Najlepiej w tym elemencie sprawował się Matej Kazijski, który samodzielnie zdobył połowę tych punktów. Natomiast Aran Cucine Abruzzo zdołało serwisem zdobyć jedynie cztery „oczka".

Wśród rywali Itasu na pochwałę zasługują Osvaldo Hernandez, który atakował ze skutecznością 86% (skończył sześć na siedem piłek) oraz Nathan Roberts, który przyjmował zagrywkę rywali w sposób dobry (65%) i idealny (22%). Poza tą dwójką żaden z zawodników Pineto nie wyróżniał się.

Polski rozgrywający pojawił się w wyjściowym ustawieniu swego zespołu. Trener Radostin Stojczew postanowił dać odpocząć podstawowym zawodnikom przed zbliżającym się meczem Ligi Mistrzów. Tym samym swoją szansę dostali zmiennicy. Żygadło grał w pierwszych dwóch setach, a w trzeciej partii jego miejsce zajął Brazylijczyk Raphael. Polak zdobył dwa „oczka" dla Itasu – jedno blokiem i jedno w ataku. W polu serwisowym pojawiał się sześciokrotnie nie zdobywając przy tym punktów, a popełniając jeden błąd.

MVP spotkania wybrany został Matej Kaziyski.

Itas Diatec Trentino – Aran Cucine Abruzzo Pineto 3:0
(25:23, 25:17, 25:19)

Składy drużyn:
Trentino: Sala (3), Żygadło (2), Kaziyski (11), Birarelli (8), Vissotto (14), Juantorena (11), Bari (libero) oraz Herpe (4), Raphael (2), Corsini (4), Fedrizzi (2), Gallosti.
Abruzzo: Ronaldo (1), Roberts (9), Di Franco (7), Hernandez (6), Ereu (12), Ravellino (3), Lampariello (libero) oraz Gradinarov, Perazzolo 3, Sborgia, Armeti.