Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga czeska: Mistrzynie z Prostejova nadal niepokonane

Liga czeska: Mistrzynie z Prostejova nadal niepokonane

W minionym tygodniu w czeskiej extralidze kobiet rozegrano dwie kolejki. Po dziesięciu na czele tabeli był Sokół Fridek Mistek. Jednak w 11. kolejce lider pauzował, co skrzętnie wykorzystały obrończynie mistrzowskiego tytułu VK Modranska Prostejov.

W 64 minuty zawodniczki tego zespołu pokonały 3:0 ekipę TJ Sokola Sternberk. Warto dodać, że mistrzynie Czech w obecnej edycji rozgrywek mają imponujący bilans dziesięciu wygranych spotkań i żadnej porażki. Stosunek setów 30:2!

Zwycięstwa cieszą, ale nasza gra nie jest jeszcze idealna. Czasami mamy kłopoty z przyjęciem zagrywki – powiedział po czwartkowym spotkaniu trener mistrzyń Czech Miroslav Cada, w kontekście zbliżających się rozgrywek Ligi Mistrzyń. Warto dodać, że drużyna VK Modranska Prostejov będzie rywalem Aluprofu Bielsko-Biała w grupie C Ligi Mistrzyń.

Z kolei w derbach Pragi wielkiej siatkówki nie było. Olymp Praga bez większych problemów pokonał lokalnego rywala Slavię Praga 3:0 (25:18, 25:22, 25:23), a mecz obserwowała wyjątkowo skromna 150-osobowa grupa kibiców.

W pozostałych meczach 11. kolejki zanotowano następujące rozstrzygnięcia:

TJ Mittal Ostrava – SK UP Olomouc 0:3
(23:25, 20:25, 16:25)

PVK Prerov – VK KP Brno 0:3
(13:25, 21:25, 19:25)

Pauzowała drużyna VK Kralovo Pole Brno oraz czeska reprezentacja juniorek.

W 12. kolejce spotkań najbardziej dramatyczne spotkanie rozegrane zostało w Brnie. Miejscowe siatkarki po 117 minutach pokonały zespół Olimpu Praga 3:2. Na drugim biegunie emocji mecz pomiędzy PVK Prerov a SK UP Olomouc. Tam przyjezdne w niespełna godzinę rozstrzygnęły pojedynek na swoją korzyść 3:0 (25:10, 25:22, 125:19).

Dopiero w drugim i trzecim secie zaczęliśmy grać bardziej zespołowo. Zagraliśmy kilka dobrych piłek, ale cóż z tego, skoro po chwili zrobiliśmy cztery błędy z rzędu i o sukcesie można było zapomnieć – podsumował pojedynek Vledimir Sirvon szkoleniowiec zespołu z Prerova.

Siatkarki Sokola Fridek Mistek po zwycięstwie 3:0 nad reprezentacją juniorek Czeskiej Republiki powróciły na czoło tabeli czeskiej Extraligi. Mają jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej, niż ekipa z Prostejova.