Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joanna Walczak: Gra się tak, jak przeciwnik pozwala

Joanna Walczak: Gra się tak, jak przeciwnik pozwala

fot. archiwum

Joanna Walczak to przyjmująca, która zasiliła w tym sezonie szeregi siatkarek Politechniki Radomskiej. Po spotkaniu z Salosem Legionowo, w którym była jedną z najlepszych zawodniczek, zdecydowała się na krótką rozmowę z portalem SportRadom.pl.

Tydzień temu grałyście z liderem rozgrywek, Szóstką Biłgoraj. Teraz przyszło wam się zmierzyć z zespołem znacznie niżej notowanym. Trudno się przestawić?

Z pewnością tak. Oba zespoły prezentują zupełnie odmienny poziom. Do poprzedniego spotkania podeszłyśmy zupełnie inaczej, Szóstka przyjechała w roli faworyta. Teraz my wystąpiłyśmy w tej roli, Salos zapewne chciał powalczyć, przyczynić się do niespodzianki. Ale to my wygrałyśmy ten pojedynek.

Czy po zwycięstwie nad Szóstką świętowałyście w jakiś specjalny sposób?Nie. Był szampan, jak po każdym zwycięskim meczu. Choć na pewno ta wygrana cieszyła bardziej od innych.

Co możesz powiedzieć o pojedynku z Salosem?

Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Uważam, że to nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Nie zagrałyśmy nawet na 80 procent swoich możliwości. Ale najważniejsze, że udało się zdobyć trzy punkty.

Skąd ten przestój w ostatniej odsłonie? Nie bałyście się, że może nastąpić "syndrom trzeciego seta"?

Tutaj pozwolę sobie nie zgodzić się z trenerem. Moim zdaniem nie odpuściłyśmy, cały czas byłyśmy skoncentrowane. Przestój wynikał z tego, że właśnie za bardzo chciałyśmy… Ale na szczęście zakończyłyśmy to w trzech partiach.

Jak oceniasz szanse na utrzymanie trzeciej lokaty w tabeli?

Uważam, że są spore. Wcześniej zakładaliśmy, że drużyny będą bardziej zbliżone poziomem. Teraz mogę powiedzieć, że różnice są znaczne. Dlatego będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby pozostać na tej pozycji do końca.

Rozmawiała Agata Kołacz, SportRadom.pl

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved