Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga Kobiet grupa 4: Zwycięstwo Siarki nad Patrią

II liga Kobiet grupa 4: Zwycięstwo Siarki nad Patrią

fot. archiwum

Kibice na trybunach łapali się za głosy, trener Siarki dowcipkował, a szkoleniowiec sędziszowianek patrzył na czwarty set z przerażeniem. Stało się coś, z czym obaj szkoleniowcy w swojej długiej przygodzie z siatkówką jeszcze się nie zetknęli.

Sędziszowianki zaprezentowały się w Tarnobrzegu z bardzo dobrej strony i aż dziw bierze, że zespół ten zajmuje ostatnie miejsce w tabeli nie mając na koncie zwycięstwa. Gospodynie musiały się mocno napracować by sięgnąć po trzy punkty.

Klasa kapitana

Pierwszy punkt w meczu, po ładnym ataku Joanny Chmury zdobyły siatkarki Patrii, ale po kilku minutach gry miejscowe prowadziły już 4:1. Przyjezdne, wśród których brylowała Żaneta Baran doszły gospodynie na odległość jednego "oczka" 8:7, ale wtedy gospodynie zaczęły grać bardzo dobrze, ich przewaga rosła w oczach i po ataku Jolanty Jabłońskiej było 15:8. Sędziszowianki bardzo mądrze prowadzące przez trenera Bogdana Dudka nie popadły w panikę, znów doszły gospodynie na odległość jednego "oczka" – 20:19, ale w końcówce klasą błysnęła kapitan Anser-Siarki Honorata Jabłońska-Żak i to za jej sprawę gospodynie rozstrzygnęły seta otwarcia na własną korzyść.Dzielne rywalki

Druga partia rozpoczęła się po myśli siatkarek z Sędziszowa Małopolskiego, które po ładnym ataku występującej w minionym sezonie w tarnobrzeskiej drużynie Ireny Matejek wygrywały 6:1, a później 13:9. Gospodynie zdołały wyrównać na 13:13, ale po chwili znów przegrywały 13:15. Od tej pory rozpoczęła się ładna walka. Przy stanie 19:18 dla Anser-Siarki ważny punkt zdobyła grająca po raz pierwszy w tym sezonie przed tarnobrzeską publicznością Magdalena Chorzępa, zrobiło się 20:18 i był to praktycznie decydujący moment tej partii. W trzecim secie przewaga cały czas należała do sędziszowianek, które długo utrzymywały dwupunktową przewagę (0:2, 4:6, 5:7, 6;8, 8:10, 10:12). Kiedy jednak Irena Matejek i Małgorzata Hajduk zablokowały atak Moniki Pusz siatkarki Patrii "odjechały" spokojnie wygrywając seta.

Śmiech na zakończenie

Czwarty set na długo pozostanie w pamięci tych, którzy zasiedli na trybunach hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła. Po kilku prostych błędach rywalek, gospodynie objęły prowadzenie 4:0. Wtedy o przerwę poprosił szkoleniowiec Patrii Bogdan Dudek. Na tyle zmobilizował on swoje podopieczne, że te wróciły na boisko i zaczęły grać jak w transie, szybko odrabiając stratę i obejmując prowadzenie 10:7. Wtedy pięknym atakiem popisała się Monika Pusz, było, więc 10:8 dla Patrii, kiedy Pusz stanęła na zagrywce. Z jej serwami nie mogły sobie poradzić sędziszowianki, które zaczęły "panikować", a kiedy już udało im się odebrać zagrywkę, to atakowały w aut. Szybko zrobiło się 10;10, następnie 15:10, a później 20:10 dla gospodyń. Doping kibiców się wzmagał, na twarzach gospodyń pojawiał się nie tylko uśmiech, ale i śmiech, wyluzowany rener Andrzej Dróbkowski pozwalał sobie na dowcipne komentarze, a Monika siała popłoch w szeregach rywalek. Kiedy zdobyła 25 punkt, wiele osób na trybunach i na parkiecie złapało się za głowy! Takiego wydarzenia nikt się nie spodziewał.

Anser-Siarka Tarnobrzeg – Patria Sędziszów Małopolski 3:1

(25:21, 25:18, 21:25, 25:10)

Składy drużyn:
Anser-Siarka: Jabłońska-Żak, Mysiak, Mokrzycka, Pusz, Ryznar, Jabłońska – Peret (libero), Chorzępa, Szubert.
Patria: Baran, Młocek, Chmura, Chmiel, Hajduk, Matejek – Wrona (libero), Zielińska, Pyrć, Broszkiewicz.

Zobacz również:
Tabela i wyniki 11. kolejki II ligi 4 grupy kobiet

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved