Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Legionovia zwycięska w Sosnowcu

I liga: Legionovia zwycięska w Sosnowcu

Drużyna seniorek LTS Legionovia w dziewiątej kolejce rozgrywek I ligi rozgrywała mecz w Sosnowcu z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS. Wiadomo było, że mimo zgłoszenia do meczu na boisko nie wejdzie kontuzjowana Kinga Baran.

Na początku pierwszego seta miejscowe zawodniczki miały problemy z przyjęciem zagrywki. Legionowianki odskoczyły od przeciwniczek i na tablicy widniał wynik 4:0, a następnie 12:2, by wygrać tego seta wysoko 25:13.

Wysokie wygranie seta i ponowne prowadzenie w drugim secie 6:1 uśpiło chyba przyjezdne zawodniczki i młodzież z Sosnowca powoli zaczęła odrabiać straty, doprowadzając do wyniku 11:11. Wyrównana walka w tym secie trwała do stanu 21:22, ale od tego momentu punkty zdobywał już tylko zespół Legionovii wygrywając 25:22

Trzeci set, podobnie jak dwa poprzednie, rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia LTS 7:3. W środkowej części seta gra się trochę wyrównała, ale cały czas na prowadzeniu był zespół z Legionowa. W końcówce ponowne kłopoty z odbiorem zagrywki miał zespół z Sosnowca i Legionovia wygrywa seta 25:20 i cały mecz 3:0.

W meczu w Sosnowcu udanie w drużynie z Legionowa zadebiutowała wypożyczona z drużyny MOS Wrocław skrzydłowa Anna Grzechnik.

SMS – LTS Legionovia 0:3

(13:25, 22:25, 20:25)

LTS Legionovia: Kupisz, Sikora, Duda, Wrzesińska, Trojnar, Laskowska, Jabłońska (ibero) oraz Grzechnik, Wachowicz i Kaca