Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Podsumowanie 3. kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

Podsumowanie 3. kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

Trzecia kolejka MLS przyniosła dużo niespodzianek. Drużyny z góry skazywane na porażkę wygrywały swoje pojedynki, a faworyci zawiedli. Szlagier kolejki pomiędzy drużynami Zespół Szkół nr 2, a Lajcepsem rozstrzygnięty został na korzyść tych pierwszych.

Liceum Ogólnokształcące 1 1:2 Zespół Szkół Zawodowych

Pierwszy pojedynek trzeciej kolejki przyniósł kibicom ogromną niespodziankę. Mistrz Powiatu Mrągowskiego, a także wicemistrz rejonu uległ siatkarzom Zespołu Szkół Zawodowych. Mecz ten był rewanżem za finał, przegrany przez „Zawodówkę", podczas mistrzostw Powiatu Mrągowskiego. Od początku spotkania w szeregach LO widać było niepewność, a także braki w przyjęciu. Ich rywal skrzętnie to wykorzystał i pewnie wygrał pierwszą partię. W drugiej odsłonie tego pojedynku podopieczni Tomasza Szewczaka nie zwalniali tempa i powoli wypracowywali sobie przewagę. Przewaga ta została zniwelowana, a LO wyszło nawet na prowadzenie. Kilkupunktową przewagę utrzymało do końca seta, wygrywając go i doprowadzając do tie-breaku. W tie-breaku „Zawodówka" od początku odskoczyła rywalowi nawet na osiem punktów przewagi (11:3). Pod koniec seta podopieczni Cezarego Samborskiego odrobili kilka punktów, lecz nie zdołali już pokonać wicemistrza Powiatu Mrągowskiego.

Liceum Ogólnokształcące 1 2:0 Amatorzy

W kolejnym spotkaniu drużyna LO 1 podejmowała zespół Amatorów. Cały pojedynek przebiegał pod dyktando „Ogólniaka", a potencjał Amatorów nie wystarczył, aby zdobyć chociaż punkt w tym pojedynku.

Zespół Szkół Zawodowych 2:0 Amatorzy

Zespół Szkół Zawodowych po wygranym meczu z LO 1 pewnie podeszła do pojedynku z Amatorami. Przez całe spotkanie kontrolowali grę i nie pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie. Sami od początku dwóch partii powoli wypracowywali sobie coraz większą przewagę, którą „dowozili" do końca dwóch setów. W całym pojedynku „Zawodówka" zanotowała trzy punkty, awansując na trzecie miejsce w tabeli Mrągowskiej Ligi Siatkówki.

Zespół Szkół nr 2 2:0 Lajceps

Pojedynek zapowiadany jako szlagier kolejki był równie emocjonujący, jak w ubiegłym roku. Faworytem spotkania był zespół Lajceps, który świetnie poradził sobie w poprzedniej kolejce. Obie ekipy przed oczami miały mecz z ubiegłorocznej ligi, gdzie to Zespół Szkół nr 2 pokonał ówczesnych Oldbojów w tie-breaku. W tym roku spotkanie było równie dramaturgiczne. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, a gra toczyła się punkt za punkt. Pod koniec partii „SN" wypracował sobie trzy punkty przewagi i miał już pierwszą piłkę setową (24:21). Podopieczni Witolda Flisiaka popełnili następnie dwa błędy w przyjęciu i na tablicy był już wynik 24:23. Wtedy pewnym atakiem z prawego skrzydła Łukasz Turski zakończył pierwszą odsłonę tego meczu. Druga partia była nieco bardziej nerwowa w wykonaniu Zespołu Szkół nr 2, który przegrywał już 4:0. Lajceps niesiony na fali dopingu swoich kibiców pewnie wykańczał akcję, utrzymując swoją czteropunktową przewagę, a nawet ją powiększając. Przy stanie 13:6 dla Lajcepsów, szkoleniowiec ZS nr 2 poprosił o czas. Po tej przerwie zawodnicy „SNu" odrobili straty, a nawet wyszli na dwupunktowe prowadzenie (19:17). Swoja pewną grą do końca seta zapewnili sobie wygraną w dwusetowym pojedynku i trzy punkty na ligowym koncie.

Lajceps 2:0 Żołnierska

Zespół Lajceps potraktował ten mecz jako dotrenowanie kilku elementów gry. Uruchamiane zostały praktycznie wszystkie strefy boiska. Rywal pozwolił im na spokojne rozgrywanie akcji. Bez presji wyniku i rywali Lajceps wygrał pewnie obie partie.

Zespół Szkół nr 2 2:0 Żołnierska

Zespół „SNu" nieco przebudowany po wcześniejszym spotkanie podejmował ekipę z ulicy Żołnierskiej. Zawodnicy Witolda Flisiaka ze spokojem i zapasem punktowym pewnie wygrali oba sety i na ich konto powędrowały kolejne trzy punkty, dzięki którym zajmują trzecią lokatę, ex-equo z ZSZ.