Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Komplet punktów dla beniaminka

PlusLiga Kobiet: Komplet punktów dla beniaminka

W 7. kolejce PlusLigi Kobiet siatkarki Centrostalu Bydgoszcz uległy w trzech setach beniaminkowi z Łodzi. W pierwszych dwóch partiach zdecydowanie dominowała ekipa gości. Gospodynie zaczęły stawiać opór dopiero w trzecim, dosyć wyrównanym secie.

Wyrównana walka w pierwszej odsłonie trwała tylko do stanu 10:10. Później inicjatywę przejęły przyjezdne, które po udanych kontrach Brazylijki, De Pauli oraz Karoliny Kosek prowadziły już 14:10. Na drugą przerwę techniczną schodziły one z prowadzeniem 16:11. Przewaga łodzianek rosła z minuty na minutę. Bardzo gościnne dla swoich rywalek były tego dnia bydgoszczanki. Po dwóch autowych atakach Joanny Kuligowskiej na tablicy świetlnej widniał wynik 12:19. Grą Budowlanych doskonale kierowała rozgrywająca – Marta Pluta, która w szczególności dbała o formę swoich środkowych, do których posyłała wiele piłek. Przyjezdnym w tym secie nic nie mogło  przeszkodzić w odniesieniu wysokiego zwycięstwa 25:16.

Bydgoszczanki nie potrafiły również nawiązać równorzędnej walki w kolejnej odsłonie. Po atakach z piłek przechodzących De Pauli oraz Niemczyk, łodzianki prowadziły na pierwszej przerwie technicznej różnicą czterech oczek. Ich gra dalej się nakręcała. Skuteczne kontry oraz dobra zagrywka (Teixeira, Kosek ) spowodowały, że odskoczyły one od swoich przeciwniczek na siedem punktów (19:12). As serwisowy Niemczyk okazał się niemalże gwoździem do trumny gospodyń (21:13). Ostatecznie górą ponownie były podopieczne Wiesława Popika, które triumfowały do 17.

Trzecia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Gospodynie prowadziły nawet w pewnym momencie 15:12, ale nie potrafiły utrzymać zbyt długo tej przewagi i za sprawą udanych ataków Niemczyk oraz po asie serwisowym De Pauli zrobiło się remisowo. W końcówce na przemian bloki otrzymywały Polak oraz Nowakowska i było juz niemal pewne, że drużyna z Łodzi wygra to spotkanie 3:0. Tak też się stało, bowiem trzeciego seta przyjezdne wygrały w stosunku 25:22.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano przyjmującą Organiki, Michelę Teixeirę.

GCB Centrostal Bydgoszcz – Organika Budowlani Łódź 0:3
(15:25, 17:25, 22:25)

Centrostal Bydgoszcz: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Polak, Kuligowska, Smak, Wysocka (libero) oraz Leszczyńska, Nowakowska i Pelc
Budowlani Łódź: Kosek, Teixeira, Shelukhina, Pluta, Niemczyk, De Paula, Ciesielska (libero) oraz Nowakowska i Zaroślińska