Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Skra, póki co, jest najlepsza w Polsce

Michał Dębiec: Skra, póki co, jest najlepsza w Polsce

fot. archiwum

Delecta Bydgoszcz nie sprostała wymaganiom mistrzów Polski i pozwoliła przeciwnikom odnieść pewne zwycięstwo. - Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, ale nam nie wyszło - mówił po meczu libero bydgoskiej drużyny, Michał Dębiec.

Miało być inaczej niż zazwyczaj. Jesteście liderem i wszyscy oczekiwali tutaj od Was zwycięstwa z Mistrzem Polski.

Michał Dębiec : Sądzę, że nie myśleliśmy o tym meczu z perspektywy lidera. Bardziej skupialiśmy się na tym, żeby wyjść i pokazać się z jak najlepszej strony. Nie wyszło nam to do końca, ale nie mieliśmy takiego elementu, w którym można było jakoś "ugryźć’ Skrę, żeby z nimi powalczyć. Bełchatowianie, mimo licznych wyjazdów i meczów, byli dzisiaj bardzo dobrze dysponowani i udowodnili, że póki co, są najlepsi w Polsce.

Po zawodnikach Skry nie było widać dzisiaj zmęczenia. Wiedzieliście, że to spotkanie będzie trudne i mobilizowaliście się na nie bardzo. Czegoś jednak zabrakło.Mobilizowaliśmy się tak, jak do każdego innego pojedynku. Nie było żadnego wyjątkowego przygotowywania się. Było standardowe przygotowanie do meczu. A Skra jest na tyle doświadczonym zespołem, że potrafi sobie radzić z taką ilością meczów i z takim trybem wyjazdów. Także myślę, że to, iż niedawno wrócili z Japonii nie miało żadnego wpływu na to jak grali.

Na Waszą słabszą grę nie miała wpływu presja kibiców, którzy dzisiaj do ostatniego miejsca wypełnili halę?

Nie, nie. Myślę, że pomogli. Aczkolwiek nie do końca wiedziałam, za kim są, bo większość tutaj chyba krzyczała „Skra", mniejszość „Delecta", ale było bardzo miło, sympatycznie. Myślę, że marzeniem każdego sportowca jest zagrać przy takiej publiczności.

Teraz przed Wami dwa bardzo ważne spotkania. Punkty w starciach z Resovią i Jastrzębskim Węglem są dla Was bardzo cenne, jeśli chcecie utrzymać wysoką pozycję w tabeli.

– Ale też tak samo cenne, jak w każdych innych spotkaniach. Nie przywiązujemy jakieś specjalnej wagi do tych meczów. Do każdego spotkania koncentrujemy się tak samo. Także myślę, że jedziemy teraz do Rzeszowa walczyć o punkty, a jak wyjdzie, to zobaczymy.

Dziękuję bardzo.

– Dzięki.

*Z Michałem Dębcem rozmawiała Anna Falk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved