Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Bury: Lubimy długo grać

Katarzyna Bury: Lubimy długo grać

fot. archiwum

Siatkarki Chemika Police mimo, iż przegrywały 0:2 pokonały wczoraj w pięciu setach Budowlanych Toruń. -My lubimy długo grać - śmiała się po meczu atakująca Chemika Katarzyna Bury, która w decydującym secie zagrywką poderwała zespół do walki.

Ewa Koperska: Kolejne ligowe zwycięstwo, są dwa punkty, chociaż nie da się ukryć gdyby nie ten drugi set mógłby być nawet komplet.

Katarzyna Bury: – Tak zdecydowanie. Zawaliłyśmy końcówkę. Ja dwa razy nie skończyłam ataku. Mogłyśmy mieć trzy punkty, ale my lubimy długo grać, jak wszyscy widzą (śmiech). Cieszymy się na pewno z tych dwóch punktów, bo są bardzo ważne.

Mówiłaś, że w drugim secie nie skończyłaś ataków. Za to jednak w tie-breaku swoimi mocnymi zagrywkami poderwałaś zespół do walki.– Gra cały zespół. Nie tylko moje zagrywki przyczyniły się do tego, że wynik wygląda tak, jak wygląda. Także Natalia Matusz atomowymi atakami kończyła piłki (śmiech). Zresztą wszystkie dziewczyny zagrały naprawdę rewelacyjnie tego tie-breaka.

Co sobie powiedziałyście po tym drugim przegranym secie, że potem w kolejnych setach wszystko zaskoczyło?

– Właśnie śmiałyśmy się, że my jesteśmy zespołem, który długo trenuje i długo lubi grać. Zaczęłyśmy grać tak naprawdę dopiero od trzeciego seta bardzo dobrze .

Przede wszystkim dobrze zaczęła funkcjonować zagrywka..

– Tak. Blok zaczął także funkcjonować. Powolutku ta nasza machina się rozkręciła i widać tego efekty.

Już za dwa tygodnie w tej hali wielki hit I ligi kobiet, spotkanie z Sopotem. Szykujecie się na nie jakoś specjalnie?

Przed nami jeszcze Ostrowiec i to też będzie bardzo ważny mecz.

To też zespół z czuba tabeli.

– Dokładnie i myślę, że nie ma się co na razie zastanawiać nad Sopotem. Trzeba myśleć o KSZO i przygotowywać się na mecz z Ostrowcem. Najlepiej również przywieźć stamtąd zwycięstwo, a dopiero potem myśleć o Treflu.

Tegoroczny sezon układa się jak najbardziej po waszej myśli. Macie na koncie tylko jedną porażkę. Zaskoczyło was to, że tak dobrze idzie?

– Powiem tak. My się staramy z meczu na mecz grać coraz lepiej. Nie zawsze wychodzi to tak, jakbyśmy chciały, ale znamy te zwycięstwa póki co i oby jak najwięcej tych zwycięstw.

* Rozmawiała: Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved