Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Szybka wygrana AZS-u Politechnika Śląska

II liga kobiet: Szybka wygrana AZS-u Politechnika Śląska

W trzynastej rundzie spotkań II ligi kobiet w grupie drugiej wicelider tabeli, AZS Politechnika Śląska bez problemu uporał się w trzech setach z Olimpią Jawor. Tym samym gliwiczanki utrzymały drugą lokatę i kontakt z liderującą Gaudią Budmel Trzebnica.

Początek spotkania należał do AZS-u, który zdobył trzy punkty z rzędu. Trzecie „oczko" gliwiczanki zdobyły blokiem na kapitan Olimpii, Aleksandrze Deptuch. Kolejne akcje padły łupem przyjezdnych, które doprowadziły do remisu 4:4. Od tego momentu koncert gry rozpoczęły siatkarki Wojciecha Czapli. Błędy ze strony zespołu Olimpii konsekwentnie wykorzystywały akademiczki z Gliwic uzyskując pięciopunktową przewagę (9:4). Drużyna prowadzona przez Lesława Chrzanowskiego zmobilizowała się do pracy i dogoniła AZS (10:9), lecz później zdecydowanie opadła z sił. Ekipa gospodyń zdobyła osiem punktów z rzędu. Siatkarki Olimpii Jawor popełniały bardzo dużo błędów, głównie w przyjęciu i ataku. Rozgrywająca Olimpii, Beata Filas, robiła co mogła, jednakże piłki odbierane daleko od siatki uniemożliwiały jej rozgrywanie, a pozwalały tylko na wystawianie. Przy dobrze dogranych piłkach błędy w ataku popełniały skrzydłowe – Aleksandra Deptuch oraz Anna Cześników. Trener gości próbował pomóc swemu zespołowi wykorzystując oba czasy, ale nie przyniosły one jakichkolwiek skutków. Szkoleniowiec Olimpii przeprowadził szereg zmian, które również nie zdały egzaminu i dopiero przy wyniku 18:9 siatkarkom Olimpii udało się zdobyć kolejny punkt. Dwudziesty piąty punkt AZS zdobyła po ataku w antenkę kapitan zespołu z Jawora i tym samym skończyła pierwszą partię 25:14.

Drugą odsłonę również lepiej zaczął AZS Politechnika Śląska. Przy serwisie Magdaleny Pietroczuk gliwiczanki objęły prowadzenie 3:0. Pierwszy punkt tego seta został zdobyty po udanym bloku Anny Cupisz i Sylwii Pastuszko, które zatrzymały atakującą z lewego skrzydła Aleksandrę Deptuch. Na początku drugiej partii dobrze w ataku radziła sobie Sylwia Pastuszko, która kończyła większość ataków ze skrzydeł. Jawor, identycznie jak w pierwszej partii, doprowadził szybko do remisu (4:4), wykorzystując słabszą postawę w odbiorze zagrywki Dominiki Żółtańskiej. Błędy w przyjęciu Dominika Żółtańska nadrobiła w polu serwisowym. Przy jej serwisie ekipa z Gliwic zbudowała bezpieczną przewagę – 14:8 i znów praktycznie przesądziła o tym, kto w tej partii będzie cieszył się ze zwycięstwa. Drużynie Lesława Chrzanowskiego takie przestoje uniemożliwiły podjęcie równorzędnej walki z gospodyniami. Po raz kolejny punkty w serii gliwiczanki zdobyły przy serwisie Agaty Turbak i prowadząc 22:8 myślały już o kolejnym secie. Niemoc w ataku Anny Cześników oraz Katarzyny Paszczyk nie pozwoliły siatkarkom Olimpii na polepszenie wyniku. Dobrze funkcjonował blok AZS-u w składzie: Daria Pala, Dominika Żółtańska i Anna Cupisz. To właśnie te zawodniczki skutecznie wybiły siatkówkę z głów swych rywalek. Set drugi zakończył się „rozjechaniem" Olimpii 25:10.

Trzeciego seta serwisem rozpoczęła Beata Filas z Olimpii. Zespół gości po pierwszych dwóch akcjach prowadził 2:0, lecz bardzo szybko stracił prowadzenie (4:3). Do wyrównania doprowadziła Aleksandra Deptuch po mocnym ataku z szóstej strefy. Kibice zgromadzeni w gliwickiej hali mieli okazję obejrzeć bardzo długą i ładną akcję przy wyniku 7:5 dla AZS-u Politechniki Śląskiej. Ważną i męczącą wymianę ostatecznie skończyła Katarzyna Paszczyk, dodając tym samym otuchy swym koleżankom z Olimpii. Set przebiegał od samego początku bardzo równo. Na lewym skrzydle po stronie Olimpii wreszcie odnalazła się Aleksandra Deptuch, która kończyła w tej części seta piłkę za piłką. Również w polu zagrywki kapitan przyjezdnych zdobyła kilka punktów – od stanu 13:13 aż do 16:13. Złą passę gliwiczanek przerwała Dominika Żółtańska, która skończyła atak z lewego skrzydła. Za sprawą rozgrywającej AZS-u, Magdaleny Pietroczuk, która umiejętnie korzystała z wszystkich swych atakujących, siatkarki z Gliwic objęły dwupunktowe prowadzenie (23:21). Pierwsza piłka meczowa przy stanie 24:22 nie została przez AZS wykorzystana, dopiero druga akcja zakończyła ten pojedynek. Atak z obejścia skończyła Anna Cupisz i trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:23.

AZS Politechnika Śląska – Olimpia Jawor 3:0
(25:14, 25:10, 25:23)

AZS: Żółtańska, Pietroczuk, Cupisz, Turbak, Pastuszko, Pawłowska, Bańska (libero) oraz Sołtysiak, Drwięga, Pala, Bąk, Mojżyszek

Olimpia: Cześników, Kulbida, Cependa M. (libero), Paszczyk, Pasternak, Szymczak, Deptuch, Kurek, Cependa K., Filas, Wyszomirska