Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siódma przegrana AZS Nysa w sezonie

I liga M: Siódma przegrana AZS Nysa w sezonie

AZS Nysa po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Pronarem Hajnówka, nie dał rady GTPS-owi Gorzów. Przegrał 1:3. Była to już siódma porażka nysan w tym sezonie. W rezultacie drużyna z opolskiego zajmuje ostanie miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Na początku pierwszego seta akademicy kilka razy odskakiwali na dwa punkty, ale szybko tracili przewagę. Co gorsza po atakach swoich byłych zawodników Kupisza i Szlubowskiego AZS przegrywał 10:13, a nawet 16:21. W tym momencie gospodarze zaczęli ofiarny pościg. Po trzech punktach Podgórskiego było 20:22, a po chwili 22:23. Decydujący punkt akademicy oddali po złym przyjęciu, które wykorzystał Hunek.

W drugiej partii nysanie od początku dyktowali warunki. Po asach serwisowych Piekarczyka prowadzili 4:1 i 13:9, a po bloku Górskiego 18:12. W końcówce po błędach własnych AZS miał tylko dwa "oczka" przewagi, ale tego już nie roztrwonił, a seta skończył Piekarczyk.

Trzecia odsłona zaczęła się od prowadzenia AZS-u 4:1, ale blok rywala i błędy miejscowych sprawiły, że od stanu 11:11 stracili cztery punkty z rzędu. Strat już nie zdołali odrobić. W decydującej partii walka trwała do stanu 12:13. Potem goście po bloku i aucie wygrywali 15:12, po kolejnym bloku 20:14 i było po meczu.

AZS PWSZ Nysa – GTPS Gorzów 1:3
(24:26, 25:21, 20:25, 20:25)

AZS: Górski, Domonik, Jarząbski, Piekarczyk, Migdalski, Ferek, Krypel (libero) oraz Podgórski, Bułkowski, Grabolus.

GTPS: Woroniecki, Kupisz, Hunek, Grzesiowski, Mischke, Szlubowski, Ratajczak (libero) oraz Olichwer, Mach, Stępień.