Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Drugi stracony punkt Trefla

I liga K: Drugi stracony punkt Trefla

Sopocianki z Chorzowa zamiast trzech punktów przywiozą dwa, ale zachowają miano niepokonanych oraz pozycję lidera pierwszej ligi. Tym samym mają za sobą pierwszy etap siatkarskiego maratonu. A już w środę czeka je mecz w Pucharze Polski z Legionovią.

Siatkarki Trefla w tym spotkaniu musiały walczyć nie tylko z rywalkami. Ich wyjazd do Chorzowa to seria niefortunnych zdarzeń. Podczas obiadu w katowickim hotelu zawodniczkom podano nieświeże, kwaśne i śmierdzące mięso. Zanim trenerzy polecili swoim podopiecznym przerwanie posiłku, część z nich była już w połowie jedzenia. Obiad przerwano, ale część zawodniczek w trakcie spotkania uskarżała się na bóle brzucha.

Gospodarz nie pozwolił również sopociankom trenować na hali meczowej. Organizatorzy tłumaczyli, że zapomnieli ją zarezerwować, a w tym czasie rozgrywano w niej… turniej mini piłki nożnej. Trefl musiał trenować na małej, ciemnej salce, w której parkiet wyłożony był na betonie. Zawodniczki poobijały się, a Monika Gorszyniecka doznała kontuzji, która mogła wykluczyć ją z występu przeciwko Sokołowi.

Mimo przeciwności losu, przyjezdne pewnie wygrały dwa pierwsze sety. Pod koniec drugiej odsłony zawodniczki Trefla zaczęły się uskarżać na problemy gastryczne. Niedyspozycję faworytek skwapliwie zaczęły wykorzystywać gospodynie. Grały dobrze, a dzięki szczęśliwie wygrywanym akcjom „nakręcały się" do jeszcze lepszej gry. Wygrały dwie partie i doprowadziły do tie-breaka. W nim szczęście wróciło do podopiecznych Edwarda Pawluna. Przy stanie 12:12 Trefl wygrał kontrę, a chwilę później Aleksandra Kruk zaserwowała asa po siatce. Sopocianki rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść, utrzymując tym samym miano niepokonanych.

Zespół z Chorzowa udowodnił za to, że potrafi przegrywać z honorem. To szósta ligowa porażka Sokoła w tym sezonie, z czego piąta poniesiona po tie-breaku. Dzięki temu chorzowianki mają w tabeli pięć punktów więcej, niż gdyby przegrywały w trzech lub czterech setach.

Szkoda straconego punktu, ale ważne jest zwycięstwo – powiedział po meczu Rafał Murczkiewicz, drugi trener Trefla – Wiemy, co zawiodło i wiemy, nad czym musimy pracować.

Wart odnotowania jest powrót Izabeli Śliwy. Sopocka libero wróciła na ligowe boiska po ponad miesięcznej przerwie.

Wiadomo, że po takiej pauzie Iza nie mogła czuć się na parkiecie stuprocentowo pewnie – ocenił trener MurczkiewiczW obronie zrobiła swoje, podbiła sporo piłek i wprowadziła trochę życia do zespołu.

Siatkarki z Sopotu mają więc za sobą pierwszy etap siatkarskiego maratonu. W środę udają się do Legionowa na pucharowy mecz z Legionovią, a już w kolejną sobotę w Hali Stulecia podejmą wicelidera tabeli – TPS Rumia.

SCS Sokół Chorzów – Trefl Sopot 2:3
(21:25, 15:25, 25:23, 25:21, 13:15)

Trefl: Toborek, Sołodkowicz, Naczk, Szymańska, Kruk, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Nuszel, Rzenno, Gorszyniecka, Reimus

Sokół Chorzów: Kaczmarek, Fedorów, Malinowska, Furtak, Szczygioł, Wysocka, Zapaśnik (libero) oraz Szymon, Lisiecka

W dniu wczorajszym Strefa Siatkówki otrzymała informację przekazaną przez klub Sokół Chorzów, w której klub odnosi się do relacji umieszczonej przez serwis treflsport.pl.

Na stronie Trefla Sopot pojawiły się informację które chcielibyśmy sprostować:

1. NIE JEST prawdą, że Sokół Chorzów jako gospodarz zapomniał zarezerwować halę sportową dla zespołu Trefla Sopot. Hala meczowa zlokalizowana przy ul. Dąbrowskiego nie jest własnością Sokoła Chorzów – jest halą miejską i rozgrywane są tam liczne imprezy sportowe, na które Sokół Chorzów nie ma wpływu – została zarezerwowana mała sala sportowa, w której do tej pory przed I-ligowymi meczami trenowały inne przyjezdne zespoły (np. Chemik Police) i która jest wykorzystywana do treningów przedmeczowych od kilkunastu lat i co do której od dziesięciu lat rywalizacji zespoły nie zgłaszały zażaleń, a która wybudowana jest zgodnie z zasadami budowlanymi. Również parkiet położony jest na podkładach, jak w 100% hal sportowych w Polsce.

2. Lekarzowi zawodów przed, w trakcie i po meczu nie zostały zgłaszane jakiekolwiek problemy zdrowotne – w tym problemy gastryczne, na które podczas meczu miały uskarżać się zawodniczki Trefla Sopot, które zostały opisane w artykule. Żadnej zawodniczce Trefla Sopot nie trzeba było udzielać pomocy medycznej, podawać leków również udzielić pomocy ambulatoryjnej, jak również po meczu nie była potrzebna wizyta w Izbie Przyjęć.

Mamy nadzieję, ze w przyszłości każda niespodziewana strata punktu przez zdecydowanego faworyta rozgrywek jakim jest oczywiście Trefl Sopot nie będzie wyzwalała szukania winy dookoła, gdyż Trefl udowodnił wygrywając w meczu, że był lepszym zespołem w czysto sportowej walce na parkiecie, który nawet w małej sali sportowej ma odpowiednią twardość.

źródło: sokolchorzow.pl, treflsport.com