Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenne punkty Jedynki Aleksandrów Łódzki

I liga K: Cenne punkty Jedynki Aleksandrów Łódzki

Siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego odniosły cenne zwycięstwo pokonując na własnym parkiecie zespół PLKS Pszczyna. Dzięki tej wygranej podopieczne Pawła Mikołajczyka awansowały na szóste miejsce w tabeli. W środę czeka je przełożony mecz z SMS-em Sosnowiec.

Bardzo skoncentrowane i z ogromną wolą zwycięstwa przystąpiły do swojego kolejnego spotkania ligowego zawodniczki aleksandrowskiej Jedynki. Punkty były im bardzo potrzebne, gdyż ostatnie potyczki ligowe nadszarpnęły dość poważnie ligowe konto i dodatkowo przeciwnikiem była drużyna bezpośrednio walcząca o podobne cele w tabeli.

Wszystkie odsłony sobotniego meczu zaczynały się bardzo podobnie. Gospodynie po kilku udanych zagrywkach i poprawnej grze odskakiwały swoim przeciwniczkom na kilka oczek. W pierwszym secie ta przewaga stopniała w jego środkowej części i zrobiło się nawet 14:13, gdy trener Paweł Mikołajczyk wziął pierwszy czas. Kolejne dobre zagrywki Agnieszki Wołoszyn wyprowadziły ponownie drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego na prowadzenie 20:16 i prowadzenia tego Jedynka nie oddała do końca seta, wygrywając do 20.

W drugim powinno być podobnie. Początkowa dominacja 4:1 i następnie 9:5 została jednak niestety szybko roztrwoniona. Przyczyn należy upatrywać w błędach własnych drużyny, która w tej partii popsuła np. aż 6 zagrywek. Nie pomagały przerwy brane przez trenera, czy też zmiany Katarzyny Buchalskiej na Martę Wankiewicz i Karoliny Michalkiewicz na Katarzynę Możdżeń. Przyjezdne wykorzystały szansę i wygrały drugą odsłonę do 22.

Na szczęście w trzecim secie wszystko wróciło do normy. Aleksandrowianki szybko „odjechały" na 10:3 i mimo starań przeciwniczek nie oddały prowadzenia do końca. Bardzo dobrze w tym fragmencie, podobnie jak w całym meczu, grała w drużynie beniaminka Katarzyna Buchalska, najlepsza zawodniczka na parkiecie. Atakowała bardzo często i z bardzo dużą skutecznością. Bardzo dobrze też zagrywała, co przełożyło się na kilka punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki. Trzecią partię Jedynka wygrała do 17.

Czwarta również przebiegła bez historii, chociaż zawodniczki z Pszczyny w jej środkowej części próbowały jeszcze walczyć. Jednak Jedynka nie pozwoliła tym razem wydrzeć sobie zwycięstwa. Przy stanie 21:16 na zagrywkę weszła Karolina Olczyk i udanie wprowadzając piłkę do gry doprowadziła drużynę do końca meczu, ku dużej uciesze licznie zgromadzonej publiczności.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – PLKS Pszczyna 3:1
(25:20, 22:25, 25:17, 25:16)

Jedynka: Buchalska, Olczyk, Wołoszyn, Rajkowska, Michalkiewicz, Wiśniewska, Korzycka (libero) oraz Wankiewicz, Możdżeń